Estonyalılar bir kurt olduğunu düşünerek buzdan vahşi kurt kurtardılar

Estonyalılar bir kurt olduğunu düşünerek buzdan vahşi kurt kurtardılar

İyi kalpli Estonyalı işçiler, Çarşamba günü donmakta olan bir nehirden sıkıntı çeken bir köpeği kurtarmak için acele ettiler - gerçekte arabalarına va

Responsible Gambling online Casino Poker Player Must Be Aware Of Their Ledge
Büyülük İşi :3 dakikda 2 gol
Kadınlar neden yalan söyler?

İyi kalpli Estonyalı işçiler, Çarşamba günü donmakta olan bir nehirden sıkıntı çeken bir köpeği kurtarmak için acele ettiler – gerçekte arabalarına vahşi bir kurt koymak zorunda olduklarının farkında değillerdi.

Adamlar, Parnu nehrindeki Sindi barajı üzerinde çalışıyorlardı, buzlu suya hapsolmuş hayvanı gördüler.

Buzun içinden geçen yolu temizledikten sonra, donmuş kanini tıbbi bakım için bir kliniğe götürdüler.

Ancak o zaman bir kurt taşıdıklarını ortaya çıkardı.

 

Estonya Hayvanları Koruma Birliği (EUPA), kurtların veteriner ofisine vardıklarında kurtların tansiyonunun düşük olduğunu, erkeklerin onu ısıtmak için arabalarına götürdüklerinde dokusal yapısını açıkladığını söyledi.

Estonyalı gazeteyle konuşan Postimees, erkeklerden biri olan Rando Kartsepp, “Onu yamaçta taşımak zorunda kaldık. Adil bir şekilde tartıldı.” Dedi.

“Sakindi, bacaklarımın üzerinde uyudu. Onları germek istediğimde, bir an başını kaldırdı” dedi.

Veteriner hekimler, büyük köpeğin gerçek doğası hakkında bazı şüpheler yaşadılar, ancak bölgedeki kurtlara aşina olan yerel bir avcıydı.

Bu yeni bilgilerle donanmış olan klinik personeli tedaviden sonra kurdu bir kafese koymaya karar vermiştir – iyileşdikten sonra daha az uysal olması durumunda.

EUPA, hayvanın tedavisi için para ödediğini ve “neyse ki her şeyin yolunda gittiğini” söyledi.

Kurt, gün içinde ölümle fırçasından kurtuldu ve ulusal çevre ajansı araştırmacıları tarafından GPS tasması takıldıktan sonra, vahşi doğaya geri verildi.

EUPA, “Hikayenin sonucundan dolayı çok mutluyuz ve tüm katılımcılara teşekkür etmek istiyoruz – özellikle yabani hayvanı tedavi etmekten ve beslemekten korkmayan bu kurt ve kliniğin doktorlarını kurtardı.” Dedi.

Estonya, son yıllarda sadece bir avuç yakalı olan yüzlerce kurtun sahibidir. Bir tür olarak, genellikle insanlardan kaçınırlar.

Bir grup doğa organizasyonu tarafından geçen yıl Estonya’nın ulusal hayvanı seçildi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0