Fransa, ve İngiltere Aramco saldırısından İran’ı sorumlu tuttu

Fransa, ve İngiltere Aramco saldırısından İran’ı sorumlu tuttu

Fransa, Almanya ve İngiltere, ortak bir yazılı açıklama yaparak, Suudi Arabistan'ın petrol tesislerine yönelik saldırıdan İran'ı sorumlu tuttu. ort

Suudi Arabistan Kralı Selman : Sadece bizi vurmadılar
Trump tehdit etti: Binlerce DEAŞ ‘lıyı Avrupa’ya salarız
İran’ın uranyum stoku 370 kiloya ulaştı

Fransa, Almanya ve İngiltere, ortak bir yazılı açıklama yaparak, Suudi Arabistan’ın petrol tesislerine yönelik saldırıdan İran’ı sorumlu tuttu.

ortak bir açıklama yayımladı

ortak bir açıklama yayımladı

Birleşmiş Milletler  74. Genel Kurul görüşmelerine katılmak üzere New York’ta fransa  Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron  Almanya Başbakanı Angela Merkel,  ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson ortak bir açıklama yaptılar .

Fransa, Almanya ve İngiltere saldırıları kınadılar

” geçen 14 Eylül 2019’da Suudi Arabistan topraklarında  petrol tesislerine  saldırıları en güçlü şekilde kınıyoruz.” ifadesini kullanan Franse, Almanya ve İngiltere ve  Suudi Arabistanla dayanışma mesajı verdi.

Fransa, Almanya ve İngiltere : İran bu saldırıdan sorumlu

ortak Açıklamada, “İran’ın bu saldırının sorumluluğunu taşıdığı açıktır. Başka bir makul açıklama yoktur. Daha fazla detaya ulaşmak için yürütülen soruşturmayı destekliyoruz.” açıklandı

sadece sürdürülebilir diplomatik çabalar bu sorunları çözabilir

franca  işaret edilen açıklamada, “Bu saldırılar, sürdürülebilir diplomatik çabalar ve tüm tarafların konuya dahil olması yolu ile bölgede tansiyonun düşürülmesinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur.” ortak açıklamada geldi .

Fransa Cumhurbaşkan Cevad Zarif ile görüştü

Cumhurbaşkanı Macron G7 Zirvesi öncesinde İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile görüştü . Washington ve Tahran arasındaki gerilimin azaltılması konusunda arabulucu pozisyonunda konuştular .

kaynak : amerikaninsesi

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0