DEAŞ tan Türkiye’ye bir uyarı , ne oldu ?

DEAŞ tan Türkiye’ye bir uyarı , ne oldu ?

Konya’da kağıda Arapça bir mesaj yazdı . facbook ve twiter paylaşan terör örgütü DEAŞ üyesi Suriye uyruklu Hasen El Halil (21) yakalandı . DEAŞ ne

TOKİ ‘nin ikinci indirim kampanyası başladı
İstanbul Valiliği’nden kaçak göçmen açıklaması
Rusya Genelkurmay yetkilisi : Türkiye ile birlikte vurduk.

Konya’da kağıda Arapça bir mesaj yazdı . facbook ve twiter paylaşan terör örgütü DEAŞ üyesi Suriye uyruklu Hasen El Halil (21) yakalandı .

KONYA’DA BIR KAGIDA ARAPCA ‘HALIFE EBU BEKIR EL BAGDADIYE HEDIYE. ALLAH ONU KORUSUN. TURKIYE KONYA VILAYETI, FURKAN KURUMU YAKINDA INSALLAH’ YAZIP FOTOGRAFINI SOSYAL MEDYADA PAYLASAN TEROR ORGUTU DEAS UYESI SURIYE UYRUKLU HASEN EL HALIL (21) SORGUSUNUN ARDINDAN ADLIYEYE SEVK EDILDI. (FOTO KONYA,DHA)

DEAŞ ne yaptı ?

Konya’da terör örgütü DEAŞ ‘ın emiri Ebu Bekir El Bağdadi’nin yayınladığı ses kaydında eylem yapılmasını istemesinin ardından bir sosyal medya hesabından, bir kağıda Arapça “Halife Ebu Bekir el Bağdadi’ye hediye . Türkiye Konya vilayeti, Furkan kurumu yakında inşallah” yazıp fotoğrafını paylaşan şüpheli yakalandı .

DEAŞ üyesi için  GÖZALTINA ALINDI

Bu tespitin sonrasından terör ile mücadele ekipleri çalışma başlattı. Ekipler, hesabı kullanan şüphelinin yabancı uyruklu terör örgütü DEAŞ üyesi 21 yaşındaki H.E.H. olduğunu öğrenildi . Terör ile mücadele ekiplerinin yaptıkları çalışmayla H.E.H. yakalanarak gözaltına alındı.

Son dakika haberi: ABD’den Türkiye’ye yeni teklif

Trump tehdit etti: Binlerce DEAŞ ‘lıyı Avrupa’ya salarız

DEAŞ üyesi bir yıldır önce Konya’da oturyor

bir  yıldır Türkiye’de, 1 aydır da Konya’da oturan IŞİD’li Hasen El Halil, terör örgütü IŞİD lideri  El Bağdadi’ye ait olduğu ifade edilen ses kaydının ortaya çıkmasının ardından, 16 Eylül günü Arapça yazılı bir not paylaştı.

“PARA KARŞILIĞI YAZDIM”

Gözaltına alınan terör örgütü üyesi H.E.H., emniyetteki ifadesinde, “Yaklaşık 1 yıl önce Türkiye’ye ve 1 ay önce de Konya’ya geldim. Sosyal medyada tanıştığım birisi sosyal medya üzerinden bu yazıyı paylaşmamı istedi. Bunun karşılığında ise tanıştığım kişi para verecekti ama henüz para veren olmadı” dediği öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheli H.E.H. “terör örgütü üyesi olmak”, “terör propagandası yapmak” suçlamalarıyla adliyeye sevk edildi.

kaynak : hürriyet

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0