İran Dışişleri Bakanlığı : ABD bize’e saldırırsa karşılık veririz

İran Dışişleri Bakanlığı : ABD bize’e saldırırsa karşılık veririz

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Arakçi, ABD’nin nükleer anlaşmaya dönmesinin müzakere şartı olduğunu açıklayarak , "ABD nükleer anlaşmaya dönerse 5+

MSB’den Müşterek Harekat Merkezi açıklaması
Çavuşoğlu: ABD Tehdidi devam ederse karşı adımlar atarız
katar , ABD müttefiği mi yoksa bizim müttefiğimiz ?

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Arakçi, ABD’nin nükleer anlaşmaya dönmesinin müzakere şartı olduğunu açıklayarak , “ABD nükleer anlaşmaya dönerse 5+1 ülkeleri ile devam eden görüşmeler çerçevesinde müzakere yapabiliriz” belirti .

"<yoastmark

İran Dışişleri Bakan Yardımcıs açıklaması

Washingtonyla Tahran arasında müzakerenin olmayacak

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı olan  Abbas Arakçi yaptığı açıklamada, ABD’nin İran’a yönelik uyguladığı maksimum baskı politikasını bitirmediği sürece Washingtonyla Tahran arasında müzakerenin olmayacağını söyledi.

Suudi Arabistan ‘a saldırılar nedeniyle Trump İranın hakkında Talimatı verdi

İran’ın maksimum direnci devam edecek

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Arakçi ABD’nin İran’a uyguladığı maksimum baskı politikasının İran’da maksimum direnç oluşturduğunu söyledi . Arakçi daha ekledi , “İran’ın maksimum direnci devam edecek” belirti .

İran’ın baskı altında olduğu müddetçe yapmayacağını deyen Abbas Arakçi, ABD’nin yeni bir nükleer anlaşma masası kurarak İran’ın balistik füze programı ve bölgedeki varlığını müzakere konusu yapmak istediğini söyledi.

İran Dışişleri bakanlığı karşılık vereceğiz

ABD irana karşı her hangi bir askeri müdahale yaparsa İran karşılık vereceğini vurgulayan Arakçi, Washington ve Tahran arasında müzakerenin ancak İran’a uygulanan yaptırımların kaldırılması ile mümkün olacağını söyledi.

"<yoastmark

İran Cumhurbaşkanı Ruhani ve ABD Başkanı  Trump’ın görüşme ihtimalini değerlendiren Arakçi, iki lider arasında olası bir görüşmenin ancak ABD’nin nükleer anlaşmaya dönmesi sonucunda anlaşmaya muhatap diğer ülkeler ile birlikte olabileceğini dedi .

İran Dışişleri bakanlığı : ABD anlaşmaya dönerse müzakerelere katılabilir’

 Arakçi, ABD’nin nükleer anlaşmaya dönmesinin müzakere şartı olduğunu söyleyerek, ” başkan Trump nükleer anlaşmaya dönerse 5+1 ülkeleri ile devam eden görüşmeler çerçevesinde müzakere yapabiliriz” açıkladı

kayanak : İHA 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0