Binali Yıldırım İBB başkanı olmazsa görevi ne olacak ?

Binali Yıldırım İBB başkanı olmazsa görevi ne olacak ?

Eski Başbakan , AKP Milletvekili ve İBB Başkan adayı Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanması konusunda hazırlık yapıldığı öğrenild

Şule Yüksel Şenler son yolculuğuna uğurlandı
Rusya Başbakan Yardımcısından Su-35 ve Su-57 açıklaması
ABD ve NATO , S-400 için Türkiye’ye yaptırım uygulacaklar

Eski Başbakan , AKP Milletvekili ve İBB Başkan adayı Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanması konusunda hazırlık yapıldığı öğrenildi.

Binali  Yıldırım Cumhurbaşkanı Yardımcısı olabilir

İstanbul Büyükşehir seçimini kaybeden Yıldırım ’ın, Fuat Oktay’dan sonra  Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak, Beştepe’deki koltuğa oturacağı öğrenildi . Binali Yıldırım için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde makam odası hazırlıklarına başlandığı da öne sürülüyor.

"<yoastmark

CHP istiyor diye revizyon yapılmaz

Sözcü’nün kaynaklardan birine göre Ankara’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu’nda değişikliğe gidip gitmeyeceği tartışılırken, kulislere yeni bilgiler de yansıdı. bilinen bilgiye göre Erdoğan’ın yakın çevresi, “CHP istiyor diye revizyon yapılmaz” yorumlarını dile getiriyor ve kısa vadede bir kabine revizyonu beklenmiyor.

yeni bir plan yeni bir yöntem içinde Binali Yıldırım var

Kabine revizyonu yerine, ”Cumhurbaşkanı Yardımcılarına bağlı çalışacak bir Bakanlar kurulu” modeli üzerinde durulduğu da kaydedildi. Böylece başkanın Cumhurbaşkanı Yardımcıları vasıyesiyle bakanlıklar arasındaki koordinasyonu daha kapsamlı biçimde sağlayacağı açıklandı.

Binali Yıldırım 2. Cumhurbaşkanı yardımcısı olma ihtimali  var

2. Cumhurbaşkanı yardımcısı olma ihtimali kuvvetlenen Binali Yıldırım ‘ın da, İstanbul kaybetmesinden sonrası, parti içinde hız kazanan tartışmaların sonrası , “Dostunu düşmanını tanıdığı ve yeni dönemde buna göre hareket edeceği” bir youm yapıldı .

kaynak : haber port

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0