Kılıçdaroğlu : Bir partinin başkanı cumhurbaşkanı olamaz

Kılıçdaroğlu : Bir partinin başkanı cumhurbaşkanı olamaz

Aydın’ın düşman işgalin den kurtuluşunun kutlamasına katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu dan Bir partinin başkanı cumhurbaşkanı olamaz dedi

Binali Yıldırım: Terör olayları devletin kontrolü altında
Erdoğan onu örnek gösterdi ama O İmamoğlu’na destek verince bıçaklandı.
81 yaşında Yazar Şule Yüksel Şenler hayatını kaybetti

Aydın’ın düşman işgalin den kurtuluşunun kutlamasına katılan CHP Genel Başkanı
Kılıçdaroğlu dan
Bir partinin başkanı cumhurbaşkanı olamaz dedi

Aydın’ın düşman işgalin den kurtuluşunun kutlaması

Aydın’ın düşman işgalin den kurtuluşunun dönümü, Atatürk Kent Meydanı’nda yapılan çeşitli etkinliklerle kutlandı.  Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile programa katılan CHP Genel Başkanı Kılıçdardoğlu daha sonra kent meydanında halka konuştu.

daha : Mursi’nin oğlu Abdullah Mursi hayatını kaybetti

Kılıçdaroğlu ’nun açıklamasından şöyle başladı :

 kuruşun hesabını vermekten vazgeçmeyeceğiz

Hiçbir zaman harcanan her kuruşun hesabını vermek ten vazgeçmeyeceğiz. Vatandaştan para alıyorsan aldığın parayı kuruşu kuruşuna açıklayacaksın. Bizim inancımız da israf haramdır, birilerini zengin etmek için vatandaşın ödediği vergiyi alıp bir çıkar grubuna aktarırsanız orada sorun var demektir.

Bir partinin başkanı cumhurbaşkanı olamaz

partinin başkanı cumhurbaşkanı olamaz. Bir cumhurbaşkanı seçildik ten sonra bir kişi parlamentoda namusu ve şerefi üzerine ant içiyor. 600 milletvekilinin gözü önünde bu yemin ediliyor. Ama bugün gördüğümüz tablo başka. Tarafsız bir başkanı yok. başkanının tarafsız olması lazım. Bunun için gerekiyorsa Anayasa’nın değişmesi lazım.

Kılıçdaroğlu dan Erdoğan’a Sizden düşünmenizi istiyorum

Sizden düşünmeni istiyorum. Ve anlatmanı istiyorum. Çünkü her birimizin tek tek bu ülkeye karşı, çocuklarımıza karşı sorumluluklarımız var. Bu ülke de hepimiz huzur için de yaşamak iseriz . Bakın topuklu efe olarak tanımladığınız başkan ‘Ayrım yapmıyorum, Aydın’da bir çocuk yatağa aç girmiyor’ diyor. Neden bugünü bütün Türkiye’de yapmıyoruz? Efendim para yokmuş. Para var arkadaşlar. Bütün mesele parayı yerinde ve zamanında halka harcayacaksınız.

Demokratik yollarla Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız.

Asala umutsuzluğa kapılmayacağız. Biz en zor koşullarda bile Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlığa çıkarmaya ant içmiş bir partiyiz. Çünkü biz mirasımızı Mustafa Kemal’den aldık. Çıkışımız var. Çıkışı hep beraber yapacağız. Nasıl yerel seçimlerde İstanbul’da, Adana’da, Antalya’da, Mersin’de, Ankara’da önemli seçimler yaptıysak genel seçimlerde de aynı çıkışı beraber yapacağız. Demokratik yollarla Türkiye’yi aydınlığa çıkaracağız. Sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Bir Millet İttifakımız var. Millet İttifakı’na yürekten bağlıyız. Hiçbir zaman Millet İttifakı’ndan vazgeçme düşüncemiz yok. Destek veren bütün partilere yürekten teşekkür ediyorum.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0