AK Parti’den ihracı istenen Davutoğlu ve ekibi : Biz susmayız

AK Parti’den ihracı istenen Davutoğlu ve ekibi : Biz susmayız

Eski Başbakan Davutoğlu ile birlikte AK Parti'den ihracı istenen isimler yarın İstanbul'da bir araya geleceklerini belirterek " Biz susmayız" dediler.

Davutoğlu, ‘terörle mücadele defteri açılırsa’ sözüyle neyi kastetti ?
AKP , Gül, Davutoğlu ve Babacan’ı davet etmedi
Yeni parti ‘nin adı ve logosu belli oldu işte bu

Eski Başbakan Davutoğlu ile birlikte AK Parti’den ihracı istenen isimler yarın İstanbul’da bir araya geleceklerini belirterek ” Biz susmayız” dediler.

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu toplantısında eski Başbakan  DavutoğluSelçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Başcı’nın tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevkine oy birliğiyle karar verildi. AK Parti’den ihracı istenen isimler yarın İstanbul’da toplanrak  değerlendirmelerde bulunacak.

İSTANBUL’DA KARAR TOPLANTISI

Eski AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Özdağ, ihracı istenen diğer isimlerin de yer alacağı grupla yarın İstanbul’da bir araya geleceklerini belirterek bunları açıkladı ;

“Sayın Başbakan ile ve arkadaşlarımızla değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Bu değerlendirmeler sonucunda geniş bir açıklamayı kamuoyuyla paylaşacağız.

İstanbul’da Yarın  toplantı yapacağız, İstanbul’da arkadaşlarımız ile beraber bir araya geleceğiz. Ve kesin ihraç talebiyle disipline gönderilmemizin gerekçesine bakılacak. Hangi gerekçeler ile bizi disipline sevk etmişler ona bakacağız, daha sonra değerlendirmemizi yapıp kamuoyuyla paylaşacağız.” açıkladı .

Özdağ  bindikleri dalı kesiyorlar 

Özdağ, şöyle devam etti:

Adalet ve Kalkınma Partisi ortak aklın bir  partisiydi. Ama görüyorum ki ortak aklı kaybedilmiş. Kendi ayaklarına sıkıyorlar, bindikleri dalı kesiyorlar. Kendim ettim kendim buldum türküsünü söyleyecekler bundan sonra.

daha : Ahmedinejad: ‘olsaydım nükleer anlaşmayı imzalamazdım’

Özdağ Konya mitingi diye değerlendiriyoruz

Kararın zamanlamasına ilişkin de Özdağ, şu açıklamalar yaptı:

“Konya mitingi diye değerlendiriyoruz. Konya mitinginde ilk defa olarak 10 bin kişiye yakın kişi katıldı ve Konya 2.5 milyon nüfuslu bir şehir yanında Niğde var, Aksaray var, Karaman var, Kayseri var, Ankara var.

Öyle bir yerde yaklaşık 10-12 milyon kişinin yaşadığı bir yerde 10 bin kişiyi toparlayamamak, Konyalıların Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu’na sahip çıktığını görmüş olmaları onların bir kez daha ortak aklı kaybettiklerini, bir noktada tahammülsüzlüğe ittiğini düşünüyoruz. O miting onları tahammülsüzlüğe itti. Bunun değerlendirmesini millet yapacak.”

 Davutoğlu ve ekibi “BİZİ SUSTURMAYA ÇALIŞIYORLAR… BİZ SUSMAYIZ”

 Özdağ, şunları ekedi “Ama 2013’ten bugüne kadar da sorunların çözdüğü bir AK Parti’ye dönüştü. Sorunlar artık AK Parti’yi çözüyor. Bizi susturmaya çalışıyorlar. Biz susmayız. Türkiye maalesef bir türlü çoklu aklı, kolektif aklı, hür düşünceyi bir türlü oluşturamadı, oturtamadı. Bir yeri eleştirirseniz hemen sizi dışlamak için ‘hain’ yaftasını basarlar. Ne söylediğimize bakmadılar” dedi.

Erdoğan ve Davutoğlu ’nun arasını bozan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Ahmet Davutoğlu’nun memleketi Konya’da, “Kağıt üzerinde üyemiz olup gönlünü bizden ayıran varsa onları ayıklamaktan çekinmeyiz“demişti , bunun akabinde AK Parti MYK toplantısında, Davutoğlu, Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı’nın kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk etmiştiler .

kaynak : tr.euronews

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0