Davutoğlu: Erdoğan’ın elindeki güç Türkiyeye zarar veriyor

Davutoğlu: Erdoğan’ın elindeki güç Türkiyeye zarar veriyor

 Eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Financial Times'a çarpıcı açıklamalarda bulundu ve  Erdoğan'ın elindeki gücün Türkiyeye zarar verdiğini" söyledi. D

Davutoğlu, ‘terörle mücadele defteri açılırsa’ sözüyle neyi kastetti ?
Davutoğlu, Erdoğan’a meydan okudu
AKP , Gül, Davutoğlu ve Babacan’ı davet etmedi

 Eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Financial Times’a çarpıcı açıklamalarda bulundu ve  Erdoğan’ın elindeki gücün Türkiyeye zarar verdiğini” söyledi.

Davutoğlu: yapabileceğim bir şey yok .

Yeni parti kurması beklenen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İngiliz Financial Times gazetesine konuştu. Davutoğlu, Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki soruya cevap verdi. Davutoğlu cevabında “Ben istifa ettikten sonra tutuklandı. Bu yasal bir süreç, yapabileceğim bir şey yok” dedi.

Davutoğlu, Ak Parti’nin bir zamanlar adalet, özgürlük, düşünce ve ifade özgürlüğüne değer verdiğini belirtti. Davutoğlu, “Ancak son üç yılda gözlemlediğim kadarıyla hayatımız boyunca saygı duyduğumuz bu temel değerler göz ardı ediliyor.” açıkladı .

Erdoğan’ın elindeki güç Türkiyeye zarar veriyor

Davutoğlu,Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni de eleştirerek  Erdoğan’ın elindeki gücün Türkiye’nin “temel yapılarına zarar verdiğini” ve ülkedeki “siyasi kurumların zayıflamakta olduğunu” savundu.

Hâlâ bir Ak Parti üyesi olduğunu hatırlatan Davutoğlu, partide reform yapılması için bir “sorumluluk hissettiğini ancak “çok umutlu olmadığını” söyledi.

18 yıl sonra Ali Babacan AKP’den istifa etti!

Davutoğlu Ben birçok gazeteciyi korudum

Davutoğlu, kendisine yöneltilen “özgürlük” eleştirilerine de “Ben birçok gazeteciyi korudum. Fikirlere ve entelektüel özgürlüğe saygı duyulması gerektiğini söyledim” diye söyledi .

Demirtaş ben istifa ettikten  sonra tutuklandı, sorumluluğum değil

Edirne Cezaevi’nde yaklaşık 3 yıldır tutuklu bulunan eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş hakkında da konuşan Davutoğlu, “Demirtaş ben istifa ettikten 6 ay sonra tutuklandı, bu benim sorumluluğum değil. Bu yasal bir süreç, yapabileceğim bir şey yok” dedi.

korkarsam vatandaş konuşamaz , Türkiyeye kordum

Davutoğlu, sözlerini “Eski bir başbakan olarak ben korkarsam vatandaş konuşamaz. Konuşmak ve düşünmekten korkarsan bir çözüm bulunamaz” bitirdi.

kaynak : yeniakit

COMMENTS

WORDPRESS: 0