AKP , Gül, Davutoğlu ve Babacan’ı davet etmedi

AKP , Gül, Davutoğlu ve Babacan’ı davet etmedi

AK Parti kuruluş yıldönümü etkinliğini 23 Ağustos'ta düzenleyecek. Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Kendisini aileye ait hissetmeyenleri davet etm

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin AKP’den istifa etti
MHP Genel Başkanı Bahçeli ‘dan açıklama
Kılıçdaroğlu’na saldıran AK parti üyesi çıktı

AK Parti kuruluş yıldönümü etkinliğini 23 Ağustos’ta düzenleyecek. Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Kendisini aileye ait hissetmeyenleri davet etmemiz beklenemez” dedi.

AKP 18’nci yaşını kutluyor

2001 yılında kurulan AKP 18’nci yaşını kutluyor. AKP önümüzdeki 23 Ağustos Cuma günü 18’inci yıldönümü etkinliği kapsamında bir davet verecek. Kutlama için büyükşehir belediye başkanları, il kadın ve gençlik kolları başkanları ve partinin kurucu üyeleri başta olmak üzere yaklaşık bin kişi davet edildi.

Tarih 16 Ağustos 2001… Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucular Kurulu toplantısı TES-İŞ Sendikası Genel Merkezi’nde yapıldı. Recep Tayyip Erdoğan, 121 oyun tamamını alarak partinin genel başkanlığına seçildi. Sonucun açıklanmasının ardından onu ilk tebrik eden, sağında oturan Abdullah Gül oldu.

AK Parti, Gül, Davutoğlu ve Babacan’ı davet etmedi

Bu davete AKP’nin kurucularından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ali Babacan ile eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun davet edilmediği öğrenildi.

İmamoğlu : insanlar Milli irade ye güvenini kaybeder

Davutoğlu: Erdoğan’ın elindeki güç Türkiyeye zarar veriyor

“AİLE İÇİNDE KUTLAMA”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal , ayrıca birim başkanlıklarının da etkinliklerini tanıtmak için stantlar açacağını dile getirdi. Bir soru üzerine, “Yeni parti oluşumuna destek veren önceki dönem milletvekilleri davet edilmeyecekler. Aile içinde bir kutlama yapıyoruz. Kendisini aileden görenleri davet ediyoruz” belirti

YENİ PARTİ HAZIRLIKLARI

Gül, Babacan ve Davutoğlu, son dönemde siyasi hareketliliklerini artırdı. 8 Temmuz’da AK Parti’den istifa eden Babacan istifasını duyurduğu metinde, yeni parti hazırlıklarına ilişkin ilk resmi açıklamasını da kamuoyu ile paylaşmıştı. Kulisler, Gül ve Babacan’ın birlikte hareket ettiğini söylüyor.

Bedel ödeyecekler

Davutoğlu’nun ise kuracağı yeni parti için Ankara’da 4 katlı bir ofis tuttuğu bildiriliyor. Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı bir konuşmada yeni parti kuracağı konuşulan Davutoğlu hakkında ‘Bedel ödeyecekler‘ ifadesini kullanmış, Davutoğlu buna cevaben, “Allahım bu boynu eğdirme. Allah bundan sonra da eğdirmesin. Kimsenin önünde eğdirmesin. Baskı yapanların, tehdit edenlerin, bize ‘bedel ödeyecekler’ diyenlerin önünde de eğdirmesin. Biz bedelleri, dedelerimizin seferberliklerinden ödeye ödeye gelmiş bir nesiliz” demişti.

Ahmet Davutoğlu ile halen AKP üyesi

Davet gitmeyen isimlerden Ali Babacan, geçtiğimiz ay yaptığı yazılı bir açıklama ile kurucusu olduğu AKP’den istifa ettiğini duyurmuştu. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise kurucusu olduğu AKP’ye, Cumhurbaşkanlığının ardından ‘resmen’ dönmemişti. Eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile halen AKP üyesi.

kaynak : sözcü

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0