18 yıl sonra Ali Babacan AKP’den istifa etti!

18 yıl sonra Ali Babacan AKP’den istifa etti!

Eski bakanlardan biri olan Ali Babacan, AK Parti Kurucu üyeliğinden istifa ettiğini açıklandı. Babacan, dilekçesini AK Parti Genel Merkezi’ne gönderdi

AKP , Gül, Davutoğlu ve Babacan’ı davet etmedi
AK parti başkani Erdoğan:Seçilmiş Olmak Suç İşleme Özgürlüğü Tanımaz
Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin AKP’den istifa etti

Eski bakanlardan biri olan Ali Babacan, AK Parti Kurucu üyeliğinden istifa ettiğini açıklandı. Babacan, dilekçesini AK Parti Genel Merkezi’ne gönderdiğini duyurdu.

Ali Babacan KİMDİR?

4 Nisan 1967 tarihinde Ankara’da doğan Ali Babacan,. 1989’da Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden üniversite birincisi olarak mezun oldu , 1990’da Fulbright bursunu kazanarak, Yüksek lisansını ABD’de Northwestern Üniversitesi Kellogg School of Management’de İşletme Dalında tamamladı.
1994-2002 yılları arasında, Ankara’da özel sektörde iş hayatını sürdürdü. şimdi  evli ve üç çocuk babasıdır.

Erdoğan:Doğu Akdeniz’deki rahatsız edici sesler yolumuzdan alıkoyamayacak

Ali Babacan’ın siyasi hayatı

2001 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Kurucu Üyesi olarak siyasete adım attı ve Parti’nin Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde, 22. Dönem Ankara Milletvekili oldu. 58. ve 59. T.C. Hükûmetlerinde “Ekonomiden Sorumlu” Devlet Bakanı olarak görevlendirildi.

3 Haziran 2005 tarihinde, Devlet Bakanlığı görevinin yanı sıra Avrupa Birliği ile müzakereleri yürütmek üzere Başmüzakereci olarak atandı. 2 Temmuz 2007 genel seçimlerinde, 23. Dönem Ankara Milletvekili olarak yeniden seçildi.

29 Ağustos 2007 tarihinde, 60. T.C. Hükümeti’nin Dışişleri Bakanı olarak atandı.
1 Mayıs 2009 tarihinde, 60. T.C. Hükümeti’nde “Ekonomik Konularda Genel Koordinasyondan Sorumlu” Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

12 Haziran 2011 genel seçimlerinde, 24. Dönem Ankara Milletvekili olarak bir kez daha seçildi.

AK Parti‘den istifa etti

Yeni parti hazırlığında bulunduğu iddia edilen eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, istifa dilekçesini AK Parti Genel Merkezine verdi

AK Parti kurucu üyeliğinden istifa ettiğine dair dilekçesini AK Parti Genel Merkezine ulaştırdığını duyuran eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, şu
ifadelere yer verdi:

kaynak : sözcü

COMMENTS

WORDPRESS: 0