Ekrem İmamoğlu. 23 haziran seçimi kazanabilir mi ?

Ekrem İmamoğlu. 23 haziran seçimi kazanabilir mi ?

İstanbul'da 23 Haziran'da tekrarlanacak büyükşehir belediye başkanlığı seçimi nin iki adayının katıldığı tartışma programının ardından

AK parti başkani Erdoğan:Seçilmiş Olmak Suç İşleme Özgürlüğü Tanımaz
18 yıl sonra AKPden istifa eden Ali Babacan parti kuracak
18 yıl sonra Ali Babacan AKP’den istifa etti!

İstanbul’da 23 Haziran’da tekrarlanacak büyükşehir belediye başkanlığı seçimi nin iki adayının katıldığı tartışma programının ardından yapılan bir ankete göre kim kazanacak ?

İstanbul büyükşehir seçimi neden tekrarlanacak ?

YSK kararında ayrıca 108 sandıkta oy sayım cetvellerindeki usulsüzlük ve 706 kısıtlı/ölü/zihinsel özürlü seçmenin oy kullanmasını, tek başına seçim sonucuna müessir olmamakla birlikte, sandık kurulu başkanlarının kanuna aykırı biçimde belirlenmesi ile birlikte değerlendirildiğinde, seçimin güvenilirliğini ortadan kaldıran, “seçim güvenliğini zedeleyici” unsurlar olarak nitelendirip iptale gerekçe yaptı.

YSK’nın aldığı bu kararın yasal olup olmadığına dair muhtelif görüşler var.

Ekrem İmamoğlu yeni vaatlerini açıkladı

İstanbul büyükşehir Beylikdüzü gibi olacak mı ?

İmamoğlu’nun Beylikdüzü’ndeki seçim çalışmaları kısa zamanda meyvesini verdi. 2009 yılında CHP’nin yüzde 30 oy alarak ikinci parti olduğu Beylikdüzü’nde oyların yüzde 50.85’ini alarak belediye başkanı seçildi.

Erdoğan bu seçimi kaybedecek

İstanbul’da 23 Haziran’da tekrarlanacak büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinin iki adayının katıldığı tartışma programının ardından yapılan bir ankete göre seçmenin yüzde 47’sı Ekrem İmamoğlu’nu, yüzde 43’ü Binali Yıldırım’ı başarılı buldu.

Kamuoyu araştırmasına göre 31 Mart’taki seçimlerde katılımcıların yüzde 40,1’i İmamoğlu’na, yüzde 40’ı ise Yıldırım’a oy verdiğini belirti .

23 Haziran İstanbul seçimi kim kazanacak

23Haziran İstanbul seçimi kim kazanacak?

Erdoğan bu seçimi kaybederse ne yapacak ?

31 Mart’taki gibi seçim bazi yanlış olaylar çıkmış imamoğlu bu seçimi kazanırsa uzmanlar 31 Martta seçimi iptal ettiği gibi aynan 23 haziran olaylar çıkacak .  bu olaylar ekonomik olabilir veya hiç düşünemediğimiz bir olay olabilir.

Erdoğan Rakipleri dikkatli olmalı .

son ankette gelen sonuçlar Ekrem imamoğlu kazanacak . o yüzden CHP her şeye hazır olmalı hakkını haypetmesin

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0