23Haziran İstanbul seçimi kim kazanacak?

23Haziran İstanbul seçimi kim kazanacak?

23 Haziran'da yapılacak İstanbul yenileme seçimine birkaç gün kaldı. Anket firmaları, vatandaşlar ile İstanbul seçim anketi yapıyor ve sonuçlarını bir

Ekrem İmamoğlu: Zam değil finansal düzenleme
Ekrem İmamoğlu : Bana tatil de yakışıyor
İstanbul’da yeni zam . BELTUR’da ve su’da …

23 Haziran’da yapılacak İstanbul yenileme seçimine birkaç gün kaldı. Anket firmaları, vatandaşlar ile İstanbul seçim anketi yapıyor ve sonuçlarını bir bir açıklıyor .

Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım, rakibi Ekrem İmamoğlu’.

İSTANBUL SEÇİM ANKET ŞİRKETLERİ NELERDİR ?

İstanbul seçimi anket firmaları, halkın nabzını yoklamaya devam ediyor. ORC, PİAR, Optimar Araştırma Şirketi ile MAK Danışmanlık Araştırma Şirketi tarafından açıklanan İstanbul seçim anketi sonuçlarına göre yarışı kim önde götürüyor? Peki adayların oy dağılımı, yüzde nasıl ?

Ekrem İmamoğlu İstanbul için vaatlerini açıkladı

 Google’a göre imam oğlu kazanacak

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul’da yeniden seçime gitme kararının açıklandığı 6 Mayıs’tan, 14 Haziran’a kadar İstanbul’da Google üzerinde yapılan aramalarda Ekrem İmamoğlu’nun Binali Yıldırım’dan 3,6 kat daha fazla aradığı ortaya çıkıyor.

Google’a göre imam oğlu kazanacak

Tarih aralığı: 6.05.2019 – 14.06.2019

Yer: İstanbul

• Ekrem İmamoğlu: 36 puan

• Binali Yıldırım: 10 puan

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın canlı yayını

23 Haziran’da kime oy vereceksiniz ? diyen ORC  .

ORC Araştırma Eğitim Danışmanlık’ın son anketine göre AKP’nin adayı Binali Yıldırım yarışı yüzde 47 ile önde götürüyor. ORC’nin “23 Haziran’da kime oy vereceksiniz?” sorusuna CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu diyenlerin oranı ise yüzde 46,7’de kaldı.

PİAR ANKET SONUÇLARI

Piar’ın sosyal medya aracılığıyla yaptığı açıklamasında, seçmen psikolojisini doğru yönlendiren tarafın bu kez farklı kazanabileceği belirtilerek, “Seçimlerin sonuna doğru hangi adayın kazanacağı fikri ağır basarsa o aday 31 Mart’a oranla çok daha büyük fark yapabilir.” ifadesi kullanıldı.

Ekrem İmamoğlu önünde görülüyor Optimar öyle belirti 

Optimar tarafından yapılan son seçim anketi sonuçlarına göre adaylardan Ekrem İmamoğlu, en yakın rakibi Binali Yıldırım’ın 4 puan önünde görülüyor. Oyların dağılımına göre İmamoğlu yüzde 52, Binali Yıldırım yüzde 48. Ayrıca firma, YSK’nın gerekçeli kararını açıklamasından sonra yapılan seçim anketi sonuçlarını yakında açıklayacağını belirtti.

Ekrem İmamoğlu yüzde 50.3, Binali Yıldırım yüzde 48.2 açıklayan  MAK Şirketi

MAK Danışmanlık Şirketi tarafından 11 bin kişi ile yapılan İstanbul seçim anketi sonuçları belli oldu. Buna göre 23 Haziran Pazar günü yapılacak İstanbul seçiminde Ekrem İmamoğlu yüzde 50.3, Binali Yıldırım yüzde 48.2 ve Saadet Partisi adayı Necdet Gökçınar ise yüzde 0,75 oy oranına sahip gözüküyor.

kaynak : takvim

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0