İBB’den Yenikapı’daki araçlar ile ilgili açıklama

İBB’den Yenikapı’daki araçlar ile ilgili açıklama

İBB Başkanı İmamoğlu'nun talimatıyla Yenikapı Meydanı'na getirilen yüzlerce araçlar ile ilgili belediye den beklenen açıklama geldi. Genel Sekreteri

IBB Başkanı imamoğlu ‘dan sevindirci haber
Neslican Tay ‘ın cenazesi hastaneden alındı Türkiye ağlıyor
Ekrem İmamoğlu: Zam değil finansal düzenleme

İBB Başkanı İmamoğlu’nun talimatıyla Yenikapı Meydanı’na getirilen yüzlerce araçlar ile ilgili belediye den beklenen açıklama geldi.

Genel Sekreteri açıklaması

istanbul büyük şehir belediyesinin Genel Sekreteri Yavuz Erkut, Yenikapı ’da sergilenen lüks araçlar hakkında açıklama yaptı.

Erkut’un açıklamaları şöyle oldu:

ihtiyaç dışı 730 hizmet aracını sizlere takdim ediyoruz

İhtiyaç fazlası araçlar dan sık sık bahsedilmişti. Kamuoyunda bu yönde bir beklenti ortaya çıktı. Bugün burada belirlemiş olduğumuz ihtiyaç dışı 730 hizmet aracını sizlere takdim ediyoruz. 730 aracın yanı sıra, nisan mayıs ve haziran aylarında da 517 aracının kiralanan şirketlere geri dönüldüğünü gördük.

Erkut : 31 Mart sonrası 1247 araçlar sistem den çıkarılmış

Bir evvelki yönetimin de tasarruf ihtiyacıy ile binek araç sayısını azalttığını düşünüyoruz. 31 Mart sonrası 1247 araç sistem den çıkarılmış. Toplamda yaklaşık 50 milyon liralık yıllık tasarruf söz konusu. Zamanın uzamasının temel sepebi veriler ile kayıtlar arasındaki farklardır.

daha : Kılıçdaroğlu : Bir partinin başkanı cumhurbaşkanı olamaz

Türkiye nükleer silah ‘lar üretecek mi?

2 Haziran – 23 Haziran arasında yalnızca 339 araçlar dan sinyal gelmiştir

Birçok alanda çalışmalarımız devam etmektedir. Araçlarda araç takip sistemleri vardır. 2 Haziran – 23 Haziran arasında yalnızca 339 araçtan sinyal gelmiştir. 1700 aracın nerede görev yaptığı konusun da sorular dile getirildi .

Sistemden çıkan hizmet araçları bizim hizmetimizi etkilemeyecektir. Tasarruf çalışmaları devam edecektir. Elde edilen neticeler kamuoyuyla şeffaf bir şekilde paylaşılacaktır.

Erkut : Bu bir israfla mücadele dönemi

Bu bir israf ile mücadele dönemi. Başkanımızın da defalarca dile getirdiği gibi kaynağı tasarrufla sağlayacağız. Buradan elde edilen kaynaklarla daha iyi tasarruflar yapılacağını düşünüyoruz.

Yasla mevzuatta hiçbir belediyede makam aracı yok. Hizmet aracı hepsi.

Yaklaşık 4500 civarı hizmet araçlar ‘mız var

Yaklaşık 4500 civarı hizmet aracımız var. Toplam rakama baktığımızda yüzde 20’lik bir tasarrufta bulunduk. Protokol ve güvenlik alanında birtakım araçlar sistemde var ancak genel standart şu anda devam eden ihalenin çerçevesinde belli bir standartta gidiyoruz. Her yıl ihale yenileniyor. Yeni standartlar belirlenecek.

kaynak : habertürk

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0