İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan İBB açıklaması

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan İBB açıklaması

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İBB Başkanlığı'na vekalet ettiği dönemle ilgili basın yayın organlarından çıkan haberler üzerine açıklama yaptı. İBB

İstanbul’da yeni zam . BELTUR’da ve su’da …
İBB’den Yenikapı’daki araçlar ile ilgili açıklama
Ekrem İmamoğlu : Bana tatil de yakışıyor

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İBB Başkanlığı’na vekalet ettiği dönemle ilgili basın yayın organlarından çıkan haberler üzerine açıklama yaptı.

İBB’nin borçlanmadığını, belediyenin rutin işleyişi içinde düzenli olarak ödeme ve harcamalar yapıldığını söyleyen Yerlikaya, haberler hakkında hukuksal yollara başvuracağını açıkladı .

Ali Yerlikaya ne dedi ?

İstanbul Valisi Yerlikaya, “Vekalet ettiğim dönemde İBB kesinlikle borçlanmadı. İBB Meclisi mayıs ve haziran ayında iki defa toplanmıştır. Meclis kararları incelendiğinde borçlanma kararı alınmadığı görülecektir. Belediyenin rutin işleyişi içinde düzenli olarak gerçekleştirilen ödeme ve harcamalar yapılmıştır” açıkladı .

MİT ve TSK ‘dan ortak operasyon kimi öldürdü?

BENİ HEDEF ALAN YALAN VE İFTİRA

yayınlanrı ve iftiralar Ali Yerlikaya böyke  “Şahsımı hedef alan yalan ve iftira haberler nedeniyle açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur. Vekalet ettiğim dönemde İBB kesinlikle borçlanmadı. İBB Meclisi mayıs ve haziran ayında iki defa toplanmıştır. Meclis kararları incelendiğinde borçlanma kararı alınmadığı görülecektir. Belediyenin rutin işleyişi içinde düzenli olarak gerçekleştirilen ödeme ve harcamalar yapılmıştır. (Kredi borçları, personel giderleri, hak ediş ödemeleri vb.” belirti

kaynak : sabah

COMMENTS

WORDPRESS: 0