Erdoğan:Doğu Akdeniz’deki rahatsız edici sesler yolumuzdan alıkoyamayacak

Erdoğan:Doğu Akdeniz’deki rahatsız edici sesler yolumuzdan alıkoyamayacak

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'deki gelişmelere dair, "Bu konuda rahatsız edici seslerin bizi yolumuzdan alıkoymayacağını daha önce de aç

S-400 ve F-35 hakkında son gelişmeler
Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı
İran Dışişleri Bakanlığı : ABD bize’e saldırırsa karşılık veririz

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz’deki gelişmelere dair, “Bu konuda rahatsız edici seslerin bizi yolumuzdan alıkoymayacağını daha önce de açıkladık. Bugün de aynı şeyleri söylüyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda bir toplantı düzenledi . Erdoğan, toplantısında Doğu Akdeniz’deki sorunlar ve çalışmaları aynı zamanda  S-400’lere ilişkin bahsetti .

Erdoğan, “Balkanların barış, istikrar, huzur ve refahı bizim için son derece önemlidir. Ülkemizin bu coğrafyada yaşanan gelişmeleri uzaktan seyretme lüksü yoktur.”açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan İBB açıklaması

Doğu Akdeniz’deki GELİŞMELER VE ÇATIŞMALAR

Doğu Akdeniz’deki gelişmelere ilişkin açıklamasında , “Arzumuz isteğimiz Ege’de ve Akdeniz’de herhangi bir sıkıntıyı bundan sonraki süreçte asla yaşamayalım” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda sondaj gemilerimiz arama, tarama çalışmaları ile koordineli olarak kendi yol haritası içinde bu süreci devam ettiriyor. Bu konuda sağdan soldan bazı rahatsız edici sesler çıkabilir ama bu seslerin hiç birisinin bizi bu yolumuzdan alıkoymayacağını daha önce de zaten açıkladık. Bugün de aynı noktadayım, aynı şeyleri söylüyorum.” ifade etti .

“S-400’ler uçakla getirilecek

S-400 füzelerinin konusu ile ilgili :

Erdoğan, S-400 Hava Savunma Sistemleri ile ilgili de “Yolculuk hazırlığı, yükleme çalışmaları sürüyor. Nereye konuşlanacağını MSB ve Genelkurmay Başkanlığımız planlıyor” diyerek, “S-400’ler uçakla getirilecek. Ülkemiz, bölgemiz ve özellikle dünyamız için hayırlı olsun” belirti.

kaynak : gundemkibri

COMMENTS

WORDPRESS: 0