Ekrem İmamoğlu: Zam değil finansal düzenleme

Ekrem İmamoğlu: Zam değil finansal düzenleme

İSPARK ücretlerine gelen zam sonrası bir gazete mensuplarına açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu "Bu zam değil. Finansal düzenlemeyle ilgili bir ça

23Haziran İstanbul seçimi kim kazanacak?
AKP ve CHP’den YSK’ya mühür başvurusu!.
Neslican Tay ‘ın cenazesi hastaneden alındı Türkiye ağlıyor

İSPARK ücretlerine gelen zam sonrası bir gazete mensuplarına açıklamalarda bulunan Ekrem İmamoğlu “Bu zam değil. Finansal düzenlemeyle ilgili bir çalışma” dedi.

bugün zam sürpriziyle başladı.

İstanbul insanları güne zam sürpriziyle başladı. arabalarını İSPARK’a bırakan ve park halindeki araçlarını vatandaşlar zamlı ücret ödedi. Maslak’da daha önce 2 saatlik otopark ücreti 10 TL’iken yeni zam ile birlikte 14 TL’ye yükselti . İSPARK ücret tarifesi yüzde 25 ve yüzde 50 arası bölgelere göre değişiklik gösterirdiği zaman  yeni zam#  uygumak için vatandaş  sosyal medya hesaplarından da büyük tepki gösterdi.

daha : Rusya Başbakan Yardımcısından Su-35 ve Su-57 açıklaması

İmamoğlu “Bu zam değil  Finansal düzenleme “

Bu Konu ile  ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Belediye Başkanı İmamoğlu, “Bu zam değil. Finansal düzenlemeyle ilgili bir çalışma. Burada yanlış bir sistem hatası var” açıkladı .

Ekim itibarıyla kredi kartı ve İstanbulkart ile tahsilat sistemi başlatacağız

Ekrem İmamoğlu  “Elden ücret alınıyor, burada bir kaçak var. Hangi çağda yaşıyoruz. Ekim itibarıyla kredi kartı ve İstanbulkart ile tahsilat sistemi başlatacağız. Teşvik için 10 TL nakit ücreti, kredi kartıyla 9 TL diyerek teşvik edeceğiz“belirti .
İstanbul kart ve kredi kartı uygulamasının 2.5 yıldır zaten İstanbulluların hizmetine reğmen istanbullular sosyal medyadaki büyük tepki göstermiştiler .

SADECE SİSTEM DEĞİL TABELALARA DA YANSIDI

İmamoğlu ayrıca  “Bir zamın çalışması elbette olacaktır. Ama şuan itibarıyla yoktur. Bir sistem hatasıyla ilgili bazı yerlerde uygulama eksikliği olmuştur. Bununla ilgili de vatandaşların varsa fazla tahsilatları, iade edilecektir. Konu bundan ibarettir” böyle sorusunu cevapladı.

Ancak İstanbul’un birçok yerinde sadece sistemsel olarak hata yapılmadığı, İSPARK tabelalarında da zammın yansıdığı görüldü. Daha önce 0-1 saat arası 7 TL olan Kabataş’taki tabelada aynı ücretin 12 TL olduğu görüldü. İdealtepe’deki bir otoparkın tabelaların da zamlı fiyatlar görüntülendi.

kaynak : sözcü

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0