Rusya Başbakan Yardımcısından Su-35 ve Su-57 açıklaması

Rusya Başbakan Yardımcısından Su-35 ve Su-57 açıklaması

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, Rus yapımı Su-35 avcı uçağı ile  Su-57 savaş uçağının Türkiye'nin ilgisini gerçekten çekebileceğini ve niha

AK Parti’den ihracı istenen Davutoğlu ve ekibi : Biz susmayız
Binali Yıldırım İBB başkanı olmazsa görevi ne olacak ?
Türkiye nükleer silah ‘lar üretecek mi?

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, Rus yapımı Su-35 avcı uçağı ile  Su-57 savaş uçağının Türkiye’nin ilgisini gerçekten çekebileceğini ve nihai kararın Ankara tarafından alınacağını söyledi.

Türkiye Rusya’dan savaş uçağı alacak mı?

Recep Tayyip Erdoğan’ın geçen Ağustos’ta Moskova’ya yaptığı ziyaretten sonra ve Su-35 ve Su-57  uçakları gördüktan sonra ”Türkiye Rusya’dan savaş uçağı alacak mı?” sorusu hepimiz aklımıza geldi .

 

Rusya Başbakan Yardımcısından Su-35 ve Su-57 açıklaması

Rusya Başbakan Yardımcısından Su-35 ve Su-57 açıklaması

Rusya: ABD Türkiye’ye ve Moskovaya haber verilmedi

Borisov Su-35 ve Su-57 hakkında açıklaması

Rusya -1 kanalında yayınlanan ‘Moskova. Kremlin. Putin’ programına konuk olan Rusya Başbakan Yardımcısı Borisov, gündemdeki ‘Türkiye Rus uçağı alacak mı?’ konusuna ilişkin önemli açıkladı

Türkiye’nin özellikle Su-35 ve Su-57’ye ilgi gösterdiğini belirten Borisov, iki ülke arasında bir olası bir anlaşmaya Ankara’nın karar vereceğini belirtti.

Geçtiğimiz günlerde gazetecilerin MAKS-2019 Air Show ile ilgili sorularını yanıtlayan Borisov, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya ziyareti ile ilgili, ”Hem Su-57, hem de Su-35’i göstereceğiz” demişti.

ERDOĞAN: NİHAİ KARAR SONRASI ADIM ATACAĞIZ

Rusya ziyaret dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan Su-57’nin, F-35’e alternatif olup olamayacağına yönelik soruya, ”Burada eğer ABD bizimle ilgili kararını verirse, bir defa buradaki 8-9 ülkenin her birine uçak başına nereden bakarsanız bakın 8-9 milyon dolar maliyet bindiriyor. Bunu da tabi kendilerinin düşünmesi lazım. Biz şu anda beklemedeyiz. Nihai kararlarını bekliyoruz. Onların nihai kararını da öğrendikten sonra adımlarımızı atacağız. Yani biz şu endişeyi taşımıyoruz; “Acaba bu olmazsa ne olur” diye bir şey yok. Her şey olur. Temin edebleceğimiz pazarlar çok.” yanıt verdi.

kaynak :haber7

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0