Rusya: ABD Türkiye’ye ve Moskovaya haber verilmedi

Rusya: ABD Türkiye’ye ve Moskovaya haber verilmedi

Rusya, ABD'nin Moskova ve Ankara'ya bildirilmeden İdlib'de düzenlediği saldırının, bölgede ilan edilen ateşkesi tehlikeye attığını duyurdu. rusya : A

Suudi Arabistan ‘a saldırılar nedeniyle Trump İranın hakkında Talimatı verdi
Trump tehdit etti: Binlerce DEAŞ ‘lıyı Avrupa’ya salarız
İran Dışişleri Bakanlığı : ABD bize’e saldırırsa karşılık veririz

Rusya, ABD’nin Moskova ve Ankara’ya bildirilmeden İdlib’de düzenlediği saldırının, bölgede ilan edilen ateşkesi tehlikeye attığını duyurdu.

rusya : ABD tarafından bozuldu.

Türkiye ve Rusya nın girişiyle dün sabah 06:00 itibarıyla Suriye hükümet güçlerinin tek taraflı olarak ateşkes ilan ettiği İdlib’deki ‘sessizlik rejimi’ ABD tarafından bozuldu.

ABD dün hava saldırısı düzenledi.

Suriye ve Rusya’ya ait güçlerin ateşkes rejimine tamamen uyduğunun altının çizildiği Rusya’nın Suriyeli Tarafları Uzlaştırma Merkezinin açıklamasına göre ABD, dün saat 15:00 sularında Moskova ve Ankara’ya bildirimde bulunmadan İdlib gerilimi azaltma bölgesinde bulunan Maaret-Misrin ve Kafer-Haya yerleşimlerine hava saldırısı düzenledi.

ABD tüm mutabakatları ihlal etti

bu merkeze göre ABD’nin bu saldırıyla daha önce varılan tüm mutabakatları ihlal etti.  merkez  ABD saldırının sonucunda çok sayıda can kaybının ve geniş çaplı yıkımın meydana geldiğini ekledi.

daha : ABD’nin Teksas eyaletinde Silahlı saldırı

RUSYA  önceki gün ateşkes ilan etmişti

Rusya Savunma Bakanlığı, önceki gün rejimin askeri birliklerinin tek taraflı olarak İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi’nde ateşkes ilan etti  . saat 06.00 itibarıyla bu ateşkes geçerli olduğunu duyurmuştu.

Esed rejimi, dün de İdlib’in güneyinde bulunan  Kefrenbil ilçesi, Cercenaz beldesi, Kefersecne, Hiş,
Ureynibe, Has, Deyr Şarki ve Deyr Garbi köylerini roket ve havan gibi karadan karaya silahlarla vurdu

ABD ise neyi çıkladı ?

ABD Savunma Bakanlığı , dün İdlib’in kuzeyine yönelik bir hava saldırısı gerçekleştirdiğini duyurmuştu. Pentagon tarafından yapılan açıklamada terör örgütü El Kaide liderlerinin hedef alındığını açıklamıştı.

kaynak : internet haber

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0