ABD’nin Teksas eyaletinde Silahlı saldırı

ABD’nin Teksas eyaletinde Silahlı saldırı

Teksas eyaletinin Midland ve Odessa şehirleri arasındaki bölgede yer alan bir alışveriş merkezi civarında yaşandı düzenlenen silahlı saldırıda en az 5

İran Dışişleri Bakanlığı : ABD bize’e saldırırsa karşılık veririz
Türkiye, F-35 yerine Rus savaş uçağı Su-57 ’ye yönelebilir’
Trump tehdit etti: Binlerce DEAŞ ‘lıyı Avrupa’ya salarız

Teksas eyaletinin Midland ve Odessa şehirleri arasındaki bölgede yer alan bir alışveriş merkezi civarında yaşandı düzenlenen silahlı saldırıda en az 5 kişinin öldüğü, 21 kişinin de yaralandığı bildirildi.

En az 5 kişi öldü, 21 kişi de yaralanı .

ABD’nin Teksas eyaletinde düzenlenen silahlı saldırı en az 5 kişi öldü, 21 kişi de yaralanı .

Amerikan medyasının ajanslarına  göre saldırı, Teksas eyaletinin Midland ve Odessa şehirleri arasındaki bölgede yer alan bir alışveriş merkezi civarında oldu .

Araçtan rastgele ateş açtı

Söz konusu haberlerde, saldırganların kullandığını arabadan etraftaki insanlara rastgele ateş açtıkları bilgisi yer alındı. Ama polis yetkilisi daha sonra yaptığını açıklamada saldırıyı tek bir saldırganın düzenlediğini, ikinci bir saldırgan olmadığına inandıklarını belirtti.

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin AKP’den istifa etti

Resmi açıklamada silahlı saldırı nda 5 kişi öldü, 21 kişi yaralanı

Odessa Polis Şefi Michael Gerke, olaya ilişkin  açıklamada, saldırıda en az 21 kişinin yaralandığını ve 5 kişinin öldüğünü  belirtti.

Midland Polis Biriminin resmi Facebook hesabında, saldırganın ölü olarak ele geçirildiği bilgisi yer aldı.

polis : güvenli yerlerde kalın

silahlı Saldırı ila ilgili olarak yerel halka güvenli yerlerde kalmaları çağrısı yapan polis, Texas Permian Basin Üniversitesi’nin de geçici olarak kapatıldığını bildirdi.

Trump silahlı saldırı ila ilgili bilgilendirildi

ABD Başkanı Trump Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Adalet Bakanı William Barr’ın kendisini saldırıyla ilgili bilgilendirdiğini belirtti.

Güvenlik güçlerinin ve FBI’ın olayla yakından ilgilendiğini kaydeden Trump, gelişmeleri yakından takip edeceğini aktardı.

kaynak : Ahaber

COMMENTS

WORDPRESS: 0