Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin AKP’den istifa etti

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin AKP’den istifa etti

Ali babacan AKP den istifa etiğindan sonra Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin , üç dönem milletvekilliği ve Adalet Bakanlığı yaptığı AKP’den isti

Kılıçdaroğlu’na saldıran AK parti üyesi çıktı
Ekrem İmamoğlu. 23 haziran seçimi kazanabilir mi ?
MHP Genel Başkanı Bahçeli ‘dan açıklama

Ali babacan AKP den istifa etiğindan sonra Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin , üç dönem milletvekilliği ve Adalet Bakanlığı yaptığı AKP’den istifa etti.

Babacan’dan birkaç gün sonra istifa ettim

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, üç dönem milletvekilliği ve Adalet Bakanlığı yaptığı AKP’den istifa ettiğini bilindi . Ergin, Sayın Babacan’dan birkaç gün sonra istifa ettim”  ifadelerini kullandi .

yeni partiye katılacak

AKP’den istifa eden eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte yeni parti kurma hazırlıklarını sürdüren eski bakan Ali Babacan’ın ardından eski Adalet Bakanı Ergin de partisinden istifa etti.

daha : 18 yıl sonra AKPden istifa eden Ali Babacan parti kuracak

daha : Yeni parti ‘nin adı ve logosu belli oldu işte bu

Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin kimdir ?

Ergin 6 Temmuz 1964 tarihinde Antakya ilçesinde doğdu. İlk ve orta okulunu Antakya’da tamamladı.   1987 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde mezun oldu.  Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nde 5 yıl süreyle kurum avukatı olarak çalıştı. 1995 yılında istifa ederek serbest avukatlığa başladı.
 Fazilet Partisinden 1999 yerel seçimlerde  Antakya belediyesi Başkan Adayı olarak seçimlere girdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Kurucu İl Başkanı oldu.
Kasım 2002 tarihinde yapılan 22. dönem milletvekili genel seçimlerinde  Hatay milletvekili olarak TBMM’ye girdi. 3 dönem Adalet ve KalkınmaPartisi Grup Başkanvekili olarak görev yaptı. Mayıs 2009 Başbakan tarafından açıklanan yeni kabinede Adalet Bakanı olarak yer aldı .

SADULLAH ERGİN: İSTİFAM YENİ DEĞİL

İstifa karı bugün medyaya yansıyan Ergin ise istifasının yeni olmadığını açıkladı. Ergin, “Sayın Babacan’dan birkaç gün sonra, yani yaklaşık iki ay önce istifa ettim. E-devlet üzerinden Yargıtay’ın internet sitesine girerek ‘parti üyeliğinden çıkma’ butonuna basarak bu işi yaptım ama bunun nümayişini yapmadık” diye konuştu.

kaynak : t24

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0