Yeni parti ‘nin adı ve logosu belli oldu  işte bu

Yeni parti ‘nin adı ve logosu belli oldu işte bu

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın kurması beklenen yeni parti tartışmaları devam ederken Türk Patent ve Marka Kurumu'na Yaşam ve Adalet Partisi için b

AKP , Gül, Davutoğlu ve Babacan’ı davet etmedi
Davutoğlu, Erdoğan’a meydan okudu
Davutoğlu, ‘terörle mücadele defteri açılırsa’ sözüyle neyi kastetti ?

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kurması beklenen yeni parti tartışmaları devam ederken Türk Patent ve Marka Kurumu’na Yaşam ve Adalet Partisi için başvuruda bulunulduğu ortaya çıktı.

Yeni parti ‘nin adı yaşam ve Adalet Partisi

Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan ‘ın yeni parti kuracağı haberleri , siyaset gündeminin son dönemlerde en çok konuştuğu haberler arasında.  Bu tartışmalar devam ederken Türk Patent ve Marka Kurumu’ na Yaşam ve Adalet Partisi adlı altında bir parti kurulması için başvuruda bulunulduğu açıklandı.

Siyaset gündeminin en çok konuşulan konusu haline gelen yéni partinin Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan-Abdullah Gül’ün ikilisi tarafından kurulması beklenirken, Yeni parti için bir somut adım daha atıldığı bildirildi.

Davutoğlu, Erdoğan’a meydan okudu

Patent ve Marka Kurumu’na yeni parti için …

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddiada Ahmet Davutoğlu ’nun yéni parti için bina tuttuğu belirtilirken, Türk Patent ve Marka Kurumu’na Yaşam ve Adalet Partisi için patent başvurusunda bulunulduğu ortaya çıktı.

işte yeni parti ‘nin logosu

BAŞAK, GÜNEŞ VE TERAZİ

Milli Gazete ‘de yayımlanan haberde kısa atı YAP olarak belirtilen yeni partinin logosunda ise tarımı simgeleyen başak, aydınlığı temsil eden güneş ve adaleti temsil eden terazi olması dikkatleri çekti.

Babacan şu ifadeler verdi

Babacan ‘ın ekibinden olduğu bildirilen ve adı açıklanmayan bir siyasetçi konu ile ilgili şu bilgileri verdi:

Kendimizi herhangi bir siyasi kalıpla sınırlamak istemiyoruz. Türkiye’ye baktığınız zaman, sosyal hatlar gerilmiş, içeride ekonomik sorunlar var, iç politikada sorunları, dış politika sorunları var, toplumsal barış konusunda endişeler var, bütün bu endişe ve sorunları çözecek politika söylemine yapılanmaya ihtiyaç var.

Bunu Türkiye’yi kuşatıcı kucaklayıcı bir kadro ve bu kadronun oluşturacağı çözüm politikaları diye tanımlamak daha doğru. Şu anda ANAP’ın 4 eğilimi Türkiye’yi kucaklamaya yetmez, keza 2002 AK Partisi de. Çünkü o günden bugüne Türkiye’de ve dünyada çok şey değişti. İsimlendirmelerle kafa yormayacağız. Bu sorunları çözecek kadro var ve kadroların üreteceği politikalara kafa yoruyoruz.”

kaynak : haberler

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0