18 yıl sonra AKPden istifa eden Ali Babacan parti kuracak

18 yıl sonra AKPden istifa eden Ali Babacan parti kuracak

Yeni parti kurma çalışmalarına başlayan Ahmet Davutoğlu’nun Ali Babacan’ın partisinde düşündüğü bazı isimlerle temasa geçeceği iddia edildi. Ali Baba

AK parti başkani Erdoğan:Seçilmiş Olmak Suç İşleme Özgürlüğü Tanımaz
AKP ve CHP’den YSK’ya mühür başvurusu!.
CHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul’daki seçimin Son Durumunu Paylaşt

Yeni parti kurma çalışmalarına başlayan Ahmet Davutoğlu’nun Ali Babacan’ın partisinde düşündüğü bazı isimlerle temasa geçeceği iddia edildi.

Ali Babacan KİMDİR?

4 Nisan 1967 tarihinde Ankara’da doğan Ali Babacan,. 1989’da Ortadoğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden üniversite birincisi olarak mezun oldu , 1990’da Fulbright bursunu kazanarak, Yüksek lisansını ABD’de Northwestern Üniversitesi Kellogg School of Management’de İşletme Dalında tamamladı. 1994-2002 yılları arasında, Ankara’da özeşimdi  evli ve üç çocuk babasıdır

Erdoğan, paylaştığı mesajında öyle dedi

“AK Parti, partilerden bir parti değil, bir millet hareketi olarak çıktığı bu yolda 18’inci yılını kutluyor.

Kardeşlerim, dün bitti. Bugün ne geçmişin karanlığına ağıtlar yakacağız ne de dünkü başarılarımıza destanlar yazacağız. Dostlarım dün bitti, geçti gitti. Bugün yeni bir gündür. Aydınlık Türkiye için geleceğimiz için yeniden yollara düşme günüdür.

Bu anlayıştan hareketle 18 yıldır olduğu gibi bundan böyle de milletimizle birlikte bu kutlu yürüyüşte ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatna, tek devlet’ ilkeleriyle 2023 hedeflerimize doğru azim, gayret ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.”

18 yıl sonra Ali Babacan AKP’den istifa etti!

İş dünyası Babacan’ı bekliyor

İktisatçı-yazar Mustafa Sönmez, Abdullah Gül ve Ali Babacan’ın liderliğinde AKP’den ayrılacak isimler tarafından kurulacak yeni partinin, Türkiye ekonomisinin kötüye gidişi ile ilişkisini ele aldı. “Ekonomideki kötü gidişat ile 1967 doğumlu ekonominin eski kaptanı Ali Babacan öne çıkarılarak yeni bir merkez sağ partinin temelleri atılmaya başlandı. Krizde toparlanma gecikiyor. Ekonomi dibe vuruş sonrası patlak bir top gibi zıplama becerisi gösteremiyor. Merkez Bankası’nı Saray’ın kontrolüne alıp faiz indirme, kamu bankalarını düşük faize, döviz artışına basınç uygulamaya memur etme ile canlandırılmak istenen ekonomi, pek dikiş tutacağa benzemiyor” yorumunda bulunan Sönmez, “Ekonomi ile ilgili güvensizlik belirten ekonomik aktörler ve örgütler çok düşük profille Babacan ile temas içindeler” açıklaması yaptı.

Erdoğan bu iş aynı hal bırakamaz

Ali Babacan ile ilgili ekonomi dünyasından yapılan  açıklamaları derleyen Sönmez, “Erdoğan’ın gazabından sakınmak için açık destekten çekinen iş dünyası temsilcilerinin Ali Babacan yol açtıkça seslerini yükseltmeleri bekleniyor. Ama bunun fincancı katırlarını ürkütmeden yapılması hiç mümkün değil. Çok kırılıp dökülme olabilir” yorumunda bulundu.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0