BAE yemen de ne yapıyor? bölmek için mi yardım için mi?

BAE yemen de ne yapıyor? bölmek için mi yardım için mi?

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ile kurduğu koalisyonun Yemen'deki Husilere karşı 2015'te başlattığı askeri operasyonlardan bir başarı el

İstanbul Valiliği’nden kaçak göçmen açıklaması
Güvenli bölge görüşmeleri tamamlandı. işte MSB açıklaması
Sonunda PKK/YPG Türkiye sınırından çekiliyor

Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ile kurduğu koalisyonun Yemen’deki Husilere karşı 2015’te başlattığı askeri operasyonlardan bir başarı elde ediledi. hatta BAE, Yemen halkına krizlerinde çok yardımcı oldu

BAE yemen den çekilecek

“Yemen’den tamamen çekilerek eve dönüş her an gerçekleşebilir”

Ülkesinin Yemen’deki askeri güçlerinin bir bölümünü çekmesini operasyonların azaltılması ve koalisyon güçlerinin yeterli olması gibi gerekçelere bağlayan BAE’li akademisyen Abdullah, “Yemen’den tamamen çekilerek eve dönüş her an gerçekleşebilir” dedi.

BAE, sel basan Yemen’e yardım sağlıyor

5 AĞUSTOS 2019 Birleşik Arap Emirlikleri, insani kolu olan Emirlik Kızılayı (ERC) aracılığıyla, Yemen, Shabwa’daki Merkhah As Sufla Bölgesi’ndeki yoğun sele maruz kalan insanlara yardım yardımı sağladı.

ERC ekibi, 4.720 vatandaşa 800 yemek sepeti dağıttı ve evleri selden zarar gören Yemenliler için barınak kampı sağladı.

Hareket, ERC’nin ülkedeki acılarını azaltmak ve yaşam koşullarını iyileştirmek için insani ve yardım çabalarının bir parçasıdır.

daha : İran’ın uranyum stoku 370 kiloya ulaştı

BAE , Yemen’deki kolera salgını engellemeye devam ediyor

ADEN 9 AĞUSTOS 2019 WAM BAE, Yemen’deki kolera yayılımını engelleme çabalarını sürdürdü. Emirlik Kızılay (ERC), hastanelere, sağlık merkezlerine ve kliniklere tıbbi ve tıbbi malzeme sağlamanın yanı sıra sağlık konusunda bilinçlendirme kampanyaları da gerçekleştirdi.

Yemen’in Kızıldeniz Sahili bölgesinde ve Taiz ve Hodeidah valiliklerinde yardım çalışmaları yapıldı. BAE yardım makamı ayrıca Yemenli sivillere içme suyu dağıttı.

Yemen Halk Sağlığı ve Nüfusu Bakanlığı, 15-21 Temmuz 2019 arasında 11 ilişkili ölüm, 19,459 şüpheli kolera vakası bildirmiştir.

BAE yardım otoritesinden bir temsilci, ilaçların, intravenöz sıvıların, antibiyotiklerin ve gerekli diğer tıbbi malzemelerin çeşitli sağlık tesislerinde dağıtıldığını söyledi.

BAE ve Suudi Arabistan arasında bır anlaşmazlık var mı?

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA’nın haberine göre, Kral Selman, Veliaht Prens Bin Zayid’i Mekke’deki Mina Sarayı’nda kabul etti.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın da yer aldığı görüşmede, başta Yemen olmak üzere, bölgedeki gelişmeler ele alındı. Suudi Arabistan’a dün gelen Abu Dabi Veliaht Prensi’nin ziyaretinin süresine ilişkin bilgi verilmedi.

kaynak : CNNtürk

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0