MSB’den Müşterek Harekat Merkezi açıklaması

MSB’den Müşterek Harekat Merkezi açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı'nın, Güvenli Bölge için kurulan Müşterek Harekat Merkezi hakkında yaptığı açıklamaya göre, Şanlıurfa'ya gelen ABD'li 6 kişil

ABD, İran Dışişleri Bakanı Zarif ‘i yaptırım listesine ekledi
Rusya: ABD Türkiye’ye ve Moskovaya haber verilmedi
katar , ABD müttefiği mi yoksa bizim müttefiğimiz ?

Milli Savunma Bakanlığı’nın, Güvenli Bölge için kurulan Müşterek Harekat Merkezi hakkında yaptığı açıklamaya göre, Şanlıurfa’ya gelen ABD’li 6 kişilik heyet ile altyapı kurulum çalışmalarına başlandı.

Milli Savunma Bakanlığının açıklaması

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Suriye’nin kuzeyinde ABD ile koordineli şekilde tesis edilmesi planlanan güvenli bölge kapsamında Şanlıurfa’da kurulacak Müşterek Harekat Merkezi’nin faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edildiği bildirildi.

Şanlıurfa’ya gelen ABD’li 6 kişilik heyet ile altyapı kurulum çalışmalarına başlandığı, kritik fonksiyonların tesisinin sağlandığı kaydedilen açıklamada, “Müşterek Harékat Merkezinin tesisi ve faaliyetlerinin bir an önce başlamasına yönelik çalışmalar zaman gecikmesine mahal vermeden sürdürülüyor“açıkladı .

Güvenli bölge görüşmeleri tamamlandı. işte MSB açıklaması

5-7 Ağustos toplantı ne oldu ?

ABD ile Türkiye arasında 5-7 Ağustos tarihlerini arasında düzenlenen toplantılarda, Suriye’de oluşturulması planlanan güvenli bölgenin tesisinin ABD ile birlikte koordine ve yönetimi için Türkiye’de Müşterek Harekat Merkezi kurulması mutabakatına varıldı.

Şanlıurfa’da Müşterek Harekat Merkezi kuruldu

Mutabakat çerçevesinde Şanlıurfa’da Müşterek Harékat Merkezi kuruldu. Ön hazırlık kapsamında ilk ABD askerleri dün Şanlıurfa’ya gelmişti. Şanlıurfa GAP Havaalanı’na inen askerler daha sonra otobüslerle hareket ederek merkeze ulaşmıştı.

Milli Savunma Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada, Güvenli Bölge’ye yönelik Müşterek Harekât Merkezi çalışmaları kapsamında ön hazırlık için 6 kişilik ABD heyetinin Şanlıurfa’ya ulaştığını duyurmuştu.

Açıklamada, Müşterek Harekât Merkezi’nin önümüzdeki günlerde faaliyete geçirilmesinin planlandığı bildirilmişti.

kaynak : hürriyet

COMMENTS

WORDPRESS: 0