Cumhurbaşkanı : Kara birliklerimiz yakında sınırı geçecek

Cumhurbaşkanı : Kara birliklerimiz yakında sınırı geçecek

Cumhurbaşkanı ve AK parti başkanı, Erdoğan: "(Fırat'ın doğusu) Çok yakında kara birliklerimizin de bölgeye giriş yapmasını bekliyoruz."dedi. Erdoğan

ABD askerlerini Libya’dan çekiyor !
ABD ’de yolcu gemisinde yangın : 34 ölü.
Fransa, ve İngiltere Aramco saldırısından İran’ı sorumlu tuttu

Cumhurbaşkanı ve AK parti başkanı, Erdoğan: “(Fırat’ın doğusu) Çok yakında kara birliklerimizin de bölgeye giriş yapmasını bekliyoruz.”dedi.

Erdoğan Malazgirt Zaferi’nin yıldönümünde Muş’ta konuştu

Çok yakında kara birliklerimizin de bölgeye giriş yapmasını bekliyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK parti başkanı Recep Tayyip ErdoğanMalazgirt Zaferi’nin 948. yıldönümünde Muş’ta  konuştu.  Suriye’nin kuzeyinde oluşturulacak güvenli bölge konusunda Ankara’yı oyalaması durumunda, Türkiye’nin kendi planlarını uygulamaya sokacağını söyleyen Erdoğan, “Çok yakında kara birliklerimizin de bölgeye giriş yapmasını bekliyoruz” belirti.

“Anadolu’nun Fethi Malazgirt 1071” isimli programdan  Başkan konuşmasına şöyle başladı :

“Yeni nesillere 2071 vizyonunu miras bırakarak çıtayı daha da yukarıya taşıdık. Zaferlerimize ne kadar güçlü sahip çıkarsak, bu vizyonu hayata geçirme iradesini o kadar diri tutarız. Bizim medeniyetimiz bir fetih medeniyetidir. Bu fetih gönüllerin fethidir. Yarım asır sonra, Türkiye her alanda dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olarak çok daha büyük hedeflere yelken açmış olacaktır.

Hiçbir siyasi veya ekonomik çıkar, bizi hakkı söylemekten, hakkın yanında yer almaktan, mazluma ve mağdura destek vermekten alıkoyamaz.”

Asla izin vermeyeceğiz

“Diyarbakır’da yavrusu kaçırılıp öldürülen, diğer yarısı da esir olan annenin yaptığı eylemi gördünüz, değil mi? Bu yavruların istismarına izin vermeyeceğiz.

 daha : Cumhurbaşkanı Erdoğan:Seçilmiş Olmak Suç İşleme Özgürlüğü Tanımaz

Cumhurbaşkanı  Suriye’de katliam var . Filistin’de zulüm var

“Suriye’de katliam var. Rejim her gün mazlum kanı döküyor. Bugün Kudüs’te, Filistin’de zulüm var. Filistin’i adım adım işgal ediyorlar.”

“Düne kadar evlerimizin kapısına kadar getirmek istedikleri mücadeleyi, bugün sınırlarımız ötesine taşıdık” .

Suriye’de güvenli bölge hakkında bilgiler verdi

Suriye’de güvenli bölge hakkında Erdoğan, “Bölgedeki hesapların karışıklığı ve sinsi tuzakların çokluğu bizi asla yolumuzdan alıkoyamayacaktır.” açıkladı.

Doğu Akdeniz sondaj eylemler ise

Cumhurbaşkanı “Doğu Akdeniz’de sondaj ve sismik araştırma çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor, kimse bizi oralarda engelleyemez, engelleyemeyecektir.”  konuştu.

kaynak : AA

COMMENTS

WORDPRESS: 0