Bakan Akar : Güvenli bölge için çalışmalar sürüyor

Bakan Akar : Güvenli bölge için çalışmalar sürüyor

Milli Savunma Bakanı Akar: Güvenli bölge için çalışmalar sürüyor , S-400 tedarikiyle ilgili, "İkinci bataryanın temini için yarından itibaren intikall

İstanbul’u bırakmak istemeyen Suriyeli ler protesto ettiler
Hakan Atilla Türkiye’ye geldi. Bakan Berat Albayrak karşıladı.
Üç kamu bankasından firmalara kredi desteği

Milli Savunma Bakanı Akar: Güvenli bölge için çalışmalar sürüyor , S-400 tedarikiyle ilgili, “İkinci bataryanın temini için yarından itibaren intikaller, taşıma faaliyetleri başlayacak.” dedi.

küçük bir toplantı oldu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Erzincan’daki birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı : Kara birliklerimiz yakında sınırı geçecek

Akar, S-400’lerin tedariki ile ilgili açıklaması

Milli Savunma Bakanı Rusya’dan alınan  S-400 füzeleri ile ilgili açıklaması. “İkinci bataryanın temini için yarından itibaren intikaller, taşıma faaliyetleri başlayacak.” dedi.

Güvenli bölge için çalışmalar sürüyor

Suriye’de ABD ile müşterek yürütülen güvenli bölge tesis konusunda Akar “Amerikan askeri unsurları ile müşterek devriyelerin yakın bir zamanda başlaması için çalışmalarımız sürüyor” belirti .

İstifa etmeyi isteyen 5 general  nerde çalışıyor ?

Bu isimlerden 3’ünün ise sınır ötesi operasyonlarda önemli rol üstlenen Adana 6. Mekanize Piyade Tümeni Müşterek Özel Görev Kuvvet Komutanı  ve Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Ahmet Erhan ile iki yardımcısı Tuğgeneraller Uğur Bülent Acarbay ve Ertuğrul Sağlam olduğu bildirilmişti.

Akar : değerli hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Bakan : ”Doğal bir durum bu. Şu ana kadar da bize intikal eden iki arkadaşımızın dilekçesi var. Onların da emekliliklerini onayladık. Kendilerine yeni hayatlarında başarılar diliyor, yaptıkları değerli hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz” açıkladı

kaynak : AA

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0