Hakan Atilla Türkiye’ye geldi. Bakan Berat Albayrak karşıladı.

Hakan Atilla Türkiye’ye geldi. Bakan Berat Albayrak karşıladı.

ABD'de 28 ay cezaevinde kalan ve serbest kaldıktan sonra eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla Türkiye'ye geldi. Hakan Atilla'yı, Hazine v

Sonunda PKK/YPG Türkiye sınırından çekiliyor
Milli Savunma Bakanlığında kritik toplantı
katar , ABD müttefiği mi yoksa bizim müttefiğimiz ?

ABD’de 28 ay cezaevinde kalan ve serbest kaldıktan sonra eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla Türkiye’ye geldi. Hakan Atilla’yı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak karşıladı.

 Atilla Annesini görünce

ABD’deki İran yaptırımları davasında suçlu bulunan ve tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye edilen eski Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, Türkiye’ye geldi.

New York JFK Havalimanı’ndan havalanan Atilla’nın da içinde bulunduğu Türk Hava Yolları’nın TK 2 sefer sayılı uçağı, saat 11.30’da İstanbul Havalimanı’na indi.

Hakan Atilla ‘ya 32 ay hapis cezası verilmişti

Mehmet Hakan Atilla, 19 Temmuz’da tahliye edilmiş ve sınır dışı işlemlerinin tamamlanması için gözaltı merkezi York County Prison’a sevk edilmişti.

Atilla, 27 Mart 2017’de New York JFK Havalimanı’nda gözaltına alınmış ve İran yaptırımlarının ihlali suçlamalarıyla açılan davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı. Jüri, Atilla’yı hakkındaki 6 suçlamanın 5’inden suçlu bulmuş, “kara para aklama” iddiasıyla ilgili ise Atilla’nın masum olduğuna karar vermişti.

Hakan Atilla’ya, İran yaptırımları davasında suçlu olduğu iddiasıyla 32 ay hapis cezası verilmişti.

Eşi böyle karşıladı

ATİLLA’YI  BAKAN ALBAYRAK KARŞILADI

Atilla’yı İstanbul Havalimanı VIP Salonu’nda ailesinin yanı sıra Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile öteki ilgililer karşıladı.

BAKAN ALBAYRAK AÇIKLAMASI

Havalimanında konuşan Bakan Albayrak, “Hayırlı ve çok güzel bir gün oldu. Hakan Atilla kardeşimizin şahsında ülkemizin ne kadar güzel ve güçlü evlatlar yetiştirdiğine bir kez daha şahit oldum. Ülkemize hayırlı olsun.” dedi.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN TELEFON

Başkan Erdoğan Hakan Atilla’yı İstanbul Havalimanı’na inmesinin ardından telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu ve ‘hoşgeldin’ dedi.

kaynak : AA

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0