Volkswagen Fabrikasının yeri  Bakan açıkladı

Volkswagen Fabrikasının yeri Bakan açıkladı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan,  Alman otomobil üreticisi Volkswagen'in Türkiye'ye yapacağı yatırımla ilgili 'Fabrikanın yeri bile belli' deyip finale

Hakan Atilla Türkiye’ye geldi. Bakan Berat Albayrak karşıladı.
Çin’den ABD’ye İran resti: “İşbirliğimiz devam edecek”
ABD’de iki silahlı saldırı : 30’dan fazla ölü var

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan,  Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in Türkiye’ye yapacağı yatırımla ilgili ‘Fabrikanın yeri bile belli’ deyip finale, sonuca çok yaklaşıldığını ifade etti.

Volkswagen Fabrikasının yeri Manisa’da

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan,  Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in Türkiye’ye yapacağı yatırımla ilgili “Volkswagen ‘in yeni üretim otomobili için Türkiye için olumlu bakılıyor. Alman bakanlarımız ile konuştuk. Bu tarz açıklamalar da bulundular. Manisa’da yapılacak, yöresi bile belli ancak o konu Bakanımız Varank’ın çalışma alanı tabii.” açıkladı .

 100 milyar dolarlık ticaret hacmi

Öncelikle 100 milyar dolarlık ticaret hacmi bir motivasyon oldu bizim ilişkilerimiz için. Nisan ayında ilk kez bir araya geldik. Ross ile 7-8 görüşmemiz var. E-mail, telefon yüz yüze görüşmelerimiz. Sektörlerin içinde bulunduğu çalışma grupları kurduk. Strateji planı oluşturduk.

daha : IBB Başkanı imamoğlu ‘dan sevindirci haber

OTOMOTİV İHRACATI ( 100 milyon dolarlık yatırım gerekiyor) 

tekstil ,Hazır giyim , mobilyaya nazaran otomotivde farklılık var. 100 milyon dolarlık yatırım gerekiyor. ABD pazarının beklentileri farklı. Yedek parça daha farklı konu ve daha hızlı yol alabiliriz .

VOLKSWAGEN ‘İN TÜRKİYE YATIRIMI

Volkswagen’in üretim otomobili için dünya Türkiyeye  olumlu bakıyor. Alman bakanlarımızla konuştuk. Bu tarz açıklamalarda bulundular. Manisa’da yapılacak, yöresi bile belli ancak o konu Bakanımız Varank’ın çalışma alanı tabii. Bazı tüyoları da Alman Ticaret Bakanlığı’ndan alıyoruz.’Türkiye lehinde karar verildi’ diyorlar bize esasında

Bakanlar WHATSAPP grubunda konuşutorlar

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan : Biz diğer bakanlıklar da telefon ile 10 dakikada çözüp uygulamaya geçiyoruz. WhatsApp grubumuz da var. Hazır giyim ve tekstil bizim gururumuz. İki sektörde gerideyiz. Bunlar, kimya ve bilişim, haberleşme cihazları sektörleri.

kaynak : haber7

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0