IBB Başkanı imamoğlu ‘dan sevindirci haber

IBB Başkanı imamoğlu ‘dan sevindirci haber

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu , şehit çocukları, yetim, öksüz ve engelli öğrencilere bir defaya mahsus verilen 200 TL'lik eğitim yardımı yüzde 25 artırıl

23Haziran İstanbul seçimi kim kazanacak?
İBB’den Yenikapı’daki araçlar ile ilgili açıklama
Ekrem İmamoğlu : Bana tatil de yakışıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu , şehit çocukları, yetim, öksüz ve engelli öğrencilere bir defaya mahsus verilen 200 TL’lik eğitim yardımı yüzde 25 artırılarak 250 TL’ye çıkarıldı.

Geçtiğimiz yıl 48 bin öğrenci yararlandı

Geçtiğimiz yıl 48 bin öğrencinin yararlandığı ve 200 TL olarak dağıtılan yardımlar İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem imamoğlu ‘nun talimatıyla 50’şer TL arttırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımı altında ilkokul, ortaokul, lise, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde eğitim gören yetim, şehit çocukları, öksüz ve engelli öğrencilere geçtiğimiz yıl 200 TL olarak dağıtılan karşılıksız yardımların devam etmesi kararı aldı.

Suudi Arabistan’da 2 petrol tesisine saldırı

Bu yıl 100 bin öğrenci imamoğlu kararından yararlanacak

öksüz, engelli ,Yetim,  ve şehit çocuklarına dağıtılacak yardımlara yüzde 25 zam yapan Başkan İmamoğlu’nun talimatıyla İBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü okullarda çalışma başlattı. 17 Eylül Salı günü başlayacak olan başvurular; İBB Eğitim Yardımları Başvuruları Müdürlüğü’nün Avrupa Yakası’nda Edirnekapı ve Anadolu Yakası’ndaki Selimiye ofislerinden yapılacak. Başvuruların bu yıl ikiye katlanarak 100 bin kişiye ulaşmasının beklendiğini ve şartları taşıyan her çocuğun geri ödemesiz olarak 250 TL okul harçlığını alacağı bildirildi.

imamoğlu : Şehit çocukları özel de okusa da alacak…

sorumlu kaynağa göre, yardımlar da engelli öğrencilere MEB’in kabul ettiği yaş sınırı kabul edilecek. Ana okulu,
kreş ya da özel okullara gidenler yardımlardan yararlanamayacak. Özel okul  okuyor da olsalar istisnai tutularak, şehit çocuklarına harçlıkları her koşulda verilecek. İlkokul, ortaokul, lise ve rehabilitasyon merkezlerindeki engelli çocuklara yapılacak yardım bir defaya mahsus olacak. Engelli öğrencilerden Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) raporları istenecek. Öğrenci adına ödemeyi alacak olan velinin kimliğiyle gitmesi gerekiyor. Şehit çocukları ile yetim-öksüz çocukların ise nüfus müdürlüklerinden durumlarını gösterir belge ibraz etmeleri gerekiyor.

kaynak : merkezsiyaset

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0