Marmara Adası’ndaki yangın ile ilgili 1 kişi gözaltında

Marmara Adası’ndaki yangın ile ilgili 1 kişi gözaltında

Balıkesir'e bağlı Marmara Adası'nda çıkan ve yaklaşık 10 saat süren yoğun mücadelenin ardından söndürülen orman yangın ile ilgili olarak bir kişi göza

Sigara yasağı genişliyor Erdoğan açıkladı!
Acı haber 3 askerimiz şehit oldu, 7 askerimiz yaralandı
Kılıçdaroğlu’na saldıran AK parti üyesi çıktı

Balıkesir’e bağlı Marmara Adası’nda çıkan ve yaklaşık 10 saat süren yoğun mücadelenin ardından söndürülen orman yangın ile ilgili olarak bir kişi gözaltına alındı.

Marmara İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin gözaltına aldığı H.T’nin evinin bahçesini temizlemesi için biriktirdiği otları yaktığının ve yangının bu nedenle çıktığının iddia edildiğini aktardı.

80 hektarlık alan, 5 ev ve bir minibüsün yandı

80 hektarlık alanın zarar gördüğü, 5 ev ve bir minibüsün yandığı, çok sayıda hayvanın telef olduğu yangın, Mestanağa bölgesindeki ormanlık alanda başlayıp rüzgarın etkisiyle büyümüştü.

Alevlerin yerleşim alanlarına ulaşmasıyla, yüzlerce kişi evlerini terk etmek zorunda kalmıştı.

Helikopterlerin ve 110 itfaiye personelinin müdahale ettiği yangın gece saat 23:00 sıralarında kontrol altına alınmıştı.

Güvenli bölge görüşmeleri tamamlandı. işte MSB açıklaması

yangın için 1 Kişi gözaltında

Evinin bahçesini temizlemesi için biriktirdiği otları yaktığı ve yangının bu nedenle çıktığı iddia edilen H.T, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yakalandı.

Gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

bu yangın hakkında İçişleri Bakan Yardımcısı  açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce de gazetecilerin yangının çıkış sebebiyle ilgili kendisine yönelttiği soruya “Elimize ulaşan bazı bilgiler ve deliller var. Tabi çalışmalarımız emniyet birimlerimizce devam ettiriliyor. Adli bir vaka oluşmuş ve olay adliyeye sevk edilmiş durumda. Şu an için bir gözaltı yok ama iddialar doğruysa gerekli işlemler yapılacak ve en yakın süreçte sonuçlandırılacaktır” açıkladı

kaynak : CNN

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0