İBB veri kopyalama işlemini durdurdu

İBB veri kopyalama işlemini durdurdu

İBB , mahkeme kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi için veri kopyalamayı durdurdu. istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'

İran Dışişleri Bakanlığı : ABD bize’e saldırırsa karşılık veririz
Binali Yıldırım: Terör olayları devletin kontrolü altında
Bakan Çavuşoğlu ‘ndan Türk konvoyuna saldırı açıklaması

İBB , mahkeme kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi için veri kopyalamayı durdurdu.

istanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, belediyenin dijital verilerinin kopyalanması için Teftiş Kurulu Başkanlığı’na yazdığı yazı yürürlükten kaldırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yapılan yazılı açıklama, söz konusu talimatın, gerekçeleri ile ihdas edildiği tarihten itibaren geçerli olmak üzere yürürlükten kaldırıldığı bildirildi.

istanbul büyük şehir belediyesi

istanbul

bugün ..  her gün şehidimiz var İzmir’de Askeri eğitim sırasında patlama : 1 şehit, 1 yaralı

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Daha önceden 18 Nisan 2019 tarih ve 96514166-903.05-56/64220 sayıl, Teftiş Kurulu Başkanlığımızın inceleme yapmasına ilişkin ihdas edilen yazımız, İBBtarafından incelenmiştir.

Her ne kadar hukuki gerekçeleri yerinde bulmasak da mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen hususların yerine getirilmesi ve teftiş kurulu başkanlığımızın, yeniden değerlendirilmesi konusundaki görüşlerine iştirak edilmesine karar verilmiştir.

Bu yüzden söz konusu talimat, gerekçeleri ile ihdas edildiği tarihten itibaren geçerli olmak üzere yürürlükten kaldırılmıştır.

Bahse konu hususların yeniden değerlendirilmesinin akabinde gerek görülmesi halinde idari mahkemenin yürütmeyi durdurma kararında belirtilen içeriğe ilişkin çerçeve ve Teftiş Kurulu Başkanlığımız tarafından belirlenen içeriğe ilişkin çerçeve dikkate alınarak, yeni bir işlem tesisi düşünülebilecektir.”

kaynak : en son haber

COMMENTS

WORDPRESS: 0