Türk ve ABD askerlerinin ilk ortak kara devriyesi tamamlandı

Türk ve ABD askerlerinin ilk ortak kara devriyesi tamamlandı

Bu sabah 09:30 itibariyle Fırat'ın doğusunda Türk ve ABD askerleri ortak kara devriyesi başladı. Fırat'ın doğusunda ilk kez böyle bir durum yaşandı .

Hakan Atilla Türkiye’ye geldi. Bakan Berat Albayrak karşıladı.
ABD’de Sinagoga Silahlı Saldırı!
Trump tehdit etti: Binlerce DEAŞ ‘lıyı Avrupa’ya salarız

Bu sabah 09:30 itibariyle Fırat’ın doğusunda Türk ve ABD askerleri ortak kara devriyesi başladı. Fırat’ın doğusunda ilk kez böyle bir durum yaşandı .

ilk ortak kara devriyesi bugün tamamlandı.

Güvenli bölge birinci safha uygulamaları kapsamında bu sabah saat 10.24’te ABD ile ortak kara devriyesi ‘ni  başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve ABD Silahlı Kuvvetleri birliklerinin Suriye’de Fırat doğusunda güvenli bölge tesisi için başlattıkları ilk ortak devriyesi bugün tamamlandı.

Türk birlikleri ATAK helikopterleri karşıladı

Bu arada türk silahi küvvetlerinin konvoyu Türkiye sınırına yaklaşırken, yerli üretim ATAK helikopterler, bölgede uçuş yaparak Türk birliklerini karşıladı.

daha : Mardin ’den : Özel harekat şube müdürü şehit oldu

İBB’den Yenikapı’daki araçlar ile ilgili açıklama

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurlarının, Suriye’de Fırat’ın doğusunda güvenli bölge tesisi birinci safha uygulamaları kapsamında başlattıkları ilk ortak kara devriyesi tamamlandı. ( Eşber Ayaydın – Anadolu Ajansı )

ortak kara devriyesi’nde hava venkara destek vardı

İHA ve helikopter desteği de verilen devriye faaliyetleri boyunca sınır hattındaki kara ve hava hareketliliği devam etti.

Sabah saatlerinde başlayan devriye faaliyeti yaklaşık 3 saatte tamamlandı.

MSB  sosyal medya de paylaşımı

MSB  sosyal medya hesaplarında paylaşımında, “Suriye’nin kuzeyinde, Fırat’ın doğusunda Güvenli Bölge tesisi faaliyetleri kapsamında; ABD ve TSK personeli, kara birimleri ve İHA’ların iştirakiyle ilk müşterek kara devriyesine Akçakale güneyinde, Suriye tarafında başladı” denildi.

TÜRK BİRLİKLERİ DÖNDÜ

İHA’ların da katıldığı devriye, yaklaşık 2 saat 30 dakika sürdü. İlk ortak kara devriyes ‘inin tamamlanmasının ardından Türk birlikleri döndü.

kaynak : haber 7

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0