AKP ve CHP’den YSK’ya mühür başvurusu!.

AKP ve CHP’den YSK’ya mühür başvurusu!.

AK Parti ve CHP, bazı zarflara yanlış mühür basıldığı, bazılarının mühürsüz olduğunu belirterek, bu oyların geçerli sayılması için YSK'ye başvurdu. YS

AKP : İstanbul’da seçimin yenilenmesini isteyeceğiz !
AKP , Gül, Davutoğlu ve Babacan’ı davet etmedi
Davutoğlu, Erdoğan’a meydan okudu

AK Parti ve CHP, bazı zarflara yanlış mühür basıldığı, bazılarının mühürsüz olduğunu belirterek, bu oyların geçerli sayılması için YSK’ye başvurdu. YSK mühür karışıklığına dair nihai kararı vermek için saat 14:00’da toplanıyor.

AK Parti ve CHP’den YSK’ya mühür başvurdu

AK Parti ve CHP bazı zarflara yanlış mühür basıldığı, bazılarının ise mühürsüz olduğunu belirterek bu oyların geçerli sayılması için YSK’ya başvurdu.

AK Parti’nin YSK temsilcisi Recep Özel ile CHP’nin YSK temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, YSK’ye birer dilekçe gönderdi.

TSK

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, değişik ilçelerde mühürlerin yanlış kullanılması nedeniyle bazı karışıklıklar yaşandığı belirtilen dilekçelerde, birçok ilçede zarflarda milletvekili
genel seçiminden kalan mühürlerin kullanıldığı, bazı ilçelerde oy torbalarından mühürsüz zarfların çıktığı,
bazı zarflarda ise mürekkebin diğer tarafa da geçmesi nedeniyle ikiden fazla mührün
bulunduğunun tespit edildiği bildirildi.

 “GEÇERLİ SAYILSIN”

Recep Özel, dilekçesinde bu yanlışlıkların seçmen iradesini sakatlayan durumlar olmadığını, bu durumdaki zarfların ve bunlarla kullanılan oyların geçerli sayılması gerektiğini kaydetti. Hadimi Yakupoğlu da bu durumların seçmen iradesini sakatlamadığını ifade ederek, böyle olan zarfların ve kullanılan oyların geçerli sayılmasını talep etti. YSK’nin, başvuruları görüşmek üzere saat 14.00’te toplanacağı öğrenildi.

kaynak :AKşam

COMMENTS

WORDPRESS: 0