RTÜK’ten Netflix açıklaması! Türkiye’de devam edecek mi ?

RTÜK’ten Netflix açıklaması! Türkiye’de devam edecek mi ?

RTÜK Başkanı olan  Ebubekir Şahin, internet ortamındaki  yayın için Blu TV, Puhu TV, Netflix, Turkcell, Vodafone,Digiturk, Tivibu gibi yayıncıların d

Neslican Tay ‘ın cenazesi hastaneden alındı Türkiye ağlıyor
52 turist, gıda zehirlenmesi nedeniyle hastaneye kaldırıldı
Süleyman Turan evinde ölü olarak bulundu

RTÜK Başkanı olan  Ebubekir Şahin, internet ortamındaki  yayın için Blu TV, Puhu TV,
Netflix, Turkcell, Vodafone,Digiturk, Tivibu gibi yayıncıların da aralarında
bulunduğu 600 kuruluştan lisans ve izin için başvuru aldıklarını belirti .

RTÜK Başkanı olan  Ebubekir Şahin, internet ortamındaki  yayın için Blu TV, Puhu TV, Netflix, Turkcell, Vodafone,Digiturk, Tivibu gibi yayıncıların da aralarında bulunduğu 600 kuruluştan lisans ve izin için başvuru aldıklarını belirti .

Netflix den  bir açıklaması şöyle geldi
Türkiye’den dünyaya taşıdığımız yerel hikayelere değer verdiğine inanıyoruz. Bu sepeble bir yandan Türkiye’de yatırımlarımızı artırmaya devam edeceğez” açıkladı .

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin.

Netflix Sözcüsü bir açıklama yaptı

Netflix Sözcüsü şöyle dedi ki : “İnternet yayınlar’ına yönelik getirilen yeni düzenlemenin
gerektirdiği üzere lisans başvuru sürecimizi başlattık. Türkiye ’de sayıları artan olan 1,5 milyon üyeye  sahibiz. Üyelerimizin dünyanın dört bir yanın da sunduğumuzzengin içerik
çeşitliliğine ve Türkiye’den dünyaya taşıdığımız yerel hikayelere değer verdiğine inanıyoruz.

Bu nedenle bir yandan Türkiye ’deki yatırımları artırmaya devam ediyor, diğer yandan da sunduğumuz ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmeleri sürdürüyoruz. asıl  Hedefimiz, üyelerimizin tercih ettikleri içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlarken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içerikler den etkin bir şekilde koruyabilmek.” açıkladı

daha : AK Parti’den ihracı istenen Davutoğlu ve ekibi : Biz susmayız

RTÜK: NETFLIX DAHİL 600’ÜN ÜZERİNDE BAŞVURU VAR

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Twitter hesabından belirtiki : Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların İnternet Ortamın dan Sunumu Hakkında Yönetmelik ‘in yürürlüğe girmesinin ardından Üst Kurul’a yapılan başvurulara ilişkin rakamları paylaştı.
Şahin şöyle ekledi ki , “Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınlar ın internet ortamın dan sunumuna ilişkin Netflix, Blu Tv, Puhu Tv, Turkcell, ….. Tivibu gibi sektörde etkili yayıncıların da aralarında bulunduğu 600’ün üzerinde kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldık   “.” belirti .

2019’da Resmi Gazete’de yayınladı

1 Ağustos 2019’da Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle radyo, televizyon ve isteğe bağlı yayın hizmetlerinin internet ortamından sunumuna, iletimine, medya hizmet sağlayıcılara, yayın lisansı, platform işletmecilerine de yayın iletim yetkisi verilmesine ve söz konusu yayınların denetlenmesine ilişkin usul ve esaslar belirlenmişti.

kaynak : takvım

COMMENTS

WORDPRESS: 0