TOKİ ‘nin ikinci indirim kampanyası başladı

TOKİ ‘nin ikinci indirim kampanyası başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Borcularını erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için TOKİ 'nin bugün ikinci i

Hakan Atilla Türkiye’ye geldi. Bakan Berat Albayrak karşıladı.
İşsizlik oranı yüzde 14,7 seviyesinde gerçekleşti
Volkswagen Fabrikasının yeri Bakan açıkladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca Borcularını erken ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için TOKİ ‘nin bugün ikinci indirim kampanyası başladı.

TOKİ ‘nin açıklamasında  Yüzde 22 indirim yapılacak

TOKİ’den yapılan açıklamaya göre, bu yıl ikincisi düzenlenen TOKİ’nin  kampanyası ‘ndan alıcılara peşin ödemelerde yüzde 22 indirim yapılacak.

TOKİ 'nin ikinci indirim kampanyası başladı

TOKİ ‘nin ikinci indirim kampanyası başladı

TOKİ’nin  kampanyası ‘ndan kim yararlanabilecek ?

Kampanya dan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek. Bu kişiler, borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 22 indirim kampanyasından yararlanabilecek.

TOKİ ‘nin kampanyası 18 Ekim’e kadar sürülecek . 

Kampanyadan faydalanmak isteyen iş yeri ve  konut alıcıları, yarından itibaren 18 Ekim’e kadar ilgili bankaya başvurabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında indirim oranından faydalanması mümkün olmayacak.

İndirim uygulaması kapsamında bulunan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının, başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması lazım.

sadece 12 ay ve daha fazla kalan projeler TOKİ ‘nin kampanyası ‘na dahil  edildi

Kampanya dan, onun  satışları 2018 Haziran ayın sonuna kadar yapılmış ve geri ödeme taksidi 2018 Haziran sonuna kadar başlamış konut ve iş yeri sahipleri yararlanacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha fazla kalan projeler indirim kampanyasına dahil edildi.

Kampanyadan faydalanmak isteyenler ne yampak gerekiyor

Kampanyadan faydalanmak isteyenler, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi’ni imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecek.

kaynak : haberler

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0