katar , ABD müttefiği mi yoksa bizim müttefiğimiz ?

katar , ABD müttefiği mi yoksa bizim müttefiğimiz ?

ABD Başkanı Donald Trump ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Washington'daki akşam yemeğinde karşılıklı iş birliği mesajları verdi. geçen ay

Türkiye, F-35 yerine Rus savaş uçağı Su-57 ’ye yönelebilir’
ABD Dorian kasırga ‘sı Kategori 5 seviyesine yükseldi
Volkswagen Fabrikasının yeri Bakan açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Washington’daki akşam yemeğinde karşılıklı iş birliği mesajları verdi. geçen ayda Türkiye ile Katar arasında arama kurtarma çalışmalarında iş birliğine yönelik bir mutabakat zaptı imzalandı.

Katar Devleti ile ABD Yakınlaşması

ABD Başkanı Donald Trump ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, Washington’daki akşam yemeğinde karşılıklı yapıcı iş birliğinin hkkinde mmünakeşe ettiler .

Trump, sofra konuşmasında, Katar’ın ABD’ye yaptığı yatırımlardan övgüyle söz ederek, yeni yatırımların da yolda olduğunu ve bundan büyük memnuniyet duyduklarını açıkladı.

Emir ile salı günü Beyaz Saray’da bir araya geleceklerini kaydeden Trump, “(İki ülke arasında) Her şeyin çok olumlu olacağını biliyorum. Siz çok değerli bir müttefiksiniz ve bize büyük bir askeri üs ve askeri havalimanı konusunda çok yardımcı oldunuz.” değerlendirmesini yaptı.

geçen ay katar türkiyemize yaklaştı .

arama kurtarma çalışmaları

Türkiye ile katar’ın arasında arama kurtarma çalışmalarında iş birliğine yönelik bir mutabakat zaptı imzalandı.
Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen Cospas-Sarsat (Uluslararası Uydu Yardımlı Arama
Kurtarma Sistemi)
33. Birleşik Komite Toplantısı kapsamında Türkiye ile Katar’ın ilgili makamları arasında arama kurtarma çalışmalarında iş birliğine yönelik bir mutabakat zaptı imzalandı.

Mutabakat zaptının imzalanması sırasında Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Fikret Özer de hazır bulundu.
İmzalama törenine katılan Doha Ortak Kurtarma Koordinasyon Merkezi Komutanı Muhammed Hamed eş-Şehvani yaptığı açıklamada, mutabakat zaptının, Katar ile Türkiye arasında arama kurtarma merkezlerinde uzmanlık, eğitim ve prosedür alışverişi yapmayı amaçladığını kaydetti.

Türkiye’nin zor ekonomik durumuna rağmen, Katar bize yardım etmedi :

Türkiyenin zor ekonomik şartları geçtiğini için müttefiklerinin yardımına ihtiyaçi var ama bu vaktında en yakın müttefiki olan katar’ın ABD de yatırımları yapıyor türkiye de değil .

 

kaynak : haber7

: AA

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0