Erdoğan, İsrail ‘de yaşadığı anısını paylaştı

Erdoğan, İsrail ‘de yaşadığı anısını paylaştı

Cumhurbaşkanı , Filistin'e geçerken sınır kapısında israil 'liler Eşimle beni yarım saat arabada beklettiler  açıklayan  Erdoğan, "Lafa gelince özgürl

Başkan Erdoğan’a hakaret eden muhtar tutuklandı .
Hakan Atilla Türkiye’ye geldi. Bakan Berat Albayrak karşıladı.
Başkan Erdoğan MİT ‘in yeni binası nda incelemelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı , Filistin’e geçerken sınır kapısında israil ‘liler Eşimle beni yarım saat arabada beklettiler  açıklayan  Erdoğan, “Lafa gelince özgürlüğü savunurlar, samimi değiller” dedi.

Erdoğan : İsrail ‘de Eşimle beni yarım saat arabada beklettiler

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Türkiye ve Pakistan ortak ev sahipliğinde “Nefret Söylemiy ile Mücadele” temalı yüksek düzeyli yan etkinlikte konuştu.  Erdoğan, konuşmasında İsrail’de yaşadığı bir anısını anlatarak İsrail’e yönelik sert eleştirdi . Resmi ziyaret için gittiği İsrail ‘de araçta eşiyle birlikte yarım saat bekletildiğini söyleyen Erdoğan, “Lafa geldiği zaman özgürlüğü savunurlar ama hiçbir zaman samimi değildirler” belirti .

 

"<yoastmark

Erdoğan : Ben başbakan olarak İsrail’e gittim

başkan , , “Ben başbakan olarak İsrail’e gittim. İsrail ‘den Filistin tarafına geçerken eşimle beraber arabada yarım saat sınırda bekletildim. Niye bekletildiğimi anlayamadım. Resmi bir ziyaret için
Tel-Aviv’deyim. Tel-Aviv’den geçerken başıma bu olay geldi. Ve bunu her zaman anlattım, anlatıyorum ve anlatacağım. İşte İsrail’in devlet liderlerine, devlet başkanlarına, başbakanlarına yaklaşımı budur. Eğer kimi beğeniyorlarsa onun için kapılar açıktır. Beğenmiyorlarsa kapılar kapalıdır. Lafa geldiği zaman özgürlüğü savunurlar ama hiçbir zaman samimi değildirler”  belirti .

Nefret söylemini ve Fikir özgürlüğün arasında bir frk

Nefret söylemini ve Fikir özgürlüğün  birbirine karıştırıldığını açıklayan  cümhür başkanı, “Nefret söylemi küresel ölçekte yükselişte olan İslam düşmanlığının en yaygın aracıdır. Sosyal medya, TV programları ve siyasetçi söylemleriyle normalleştiriliyor. Nefret söylemi fikir özgürlüğü parantezine asla alınmamalıdır. İnsanlığa karşı en büyük suçların işlenmesinde önce nefret söyleminin ayak sesleri duyulmuştur. Ruanda’daki katliamları gerçekleştiren Batı’ya kimse hesaba çekmemiştir. Orada milyonlar öldürülmüştür ama kimse Batı’ya böyle bir katliamı nasıl yaptınız dememiştir” ifadesini kullandı .

Hindistan’da yaşanan olayların hakkında Erdoğan ne dedi ?

Hindistan’da yaşanan olaylara da tepki gösteren başkan , “Hindistan’ın Azad Keşmir’de geldiği noktanın durumu tanınır değil. Azad Keşmir adeta açık hava hapishanesine dönmüş vaziyettedir. Buradaki insanlar açık hava hapishanesinde mahkum konumdadır. Yarın o bölgede ne tür kanlı eylemler olacağını şimdiden ben düşünemiyorum anlamak ve anlatmak istemiyorum” dile getirdi.

Arapça’da İslam, ‘barış’ kelimesinden gelmektedir

‘İslami terör’ ve benzeri söylemleri kasıtlı bulduğunu belirten Erdoğan, “Arapça’da İslam, ‘barış’ kelimesinden gelmektedir. Dolayısıyla İslam bir barış dinidir. İslam’ı terörle bir araya getirmek iftiradır, ahlaksızlıktır” dedi .

kaynak : gazetedemokra

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0