Son dakika haberi: ABD’den Türkiye’ye yeni teklif

Son dakika haberi: ABD’den Türkiye’ye yeni teklif

ABD, Türkiye'ye F-35 ve ekonomi içerikli yeni bir teklif sunacak. Teklifin F-35, Patriot sistemi ve alüminyumda gümrüklerin dönüştürülmesini kapsaması

Suudi Arabistan ‘a saldırılar nedeniyle Trump İranın hakkında Talimatı verdi
FETÖ soruşturmasında 461kişi hakkında yakalama kararı
Türkiye, F-35 yerine Rus savaş uçağı Su-57 ’ye yönelebilir’

ABD, Türkiye’ye F-35 ve ekonomi içerikli yeni bir teklif sunacak. Teklifin F-35, Patriot sistemi ve alüminyumda gümrüklerin dönüştürülmesini kapsaması bekleniyor.

ABD türkiye ile yeni bir sayfa açacak

ticaret anlaşması paketinin Türkiye’ye teklif edilecek

S-400 Hava Savunma Sistemi’nin alınmasının sonrası yaşanan F-35 krizi  sonrası ABD, Türkiye ile ilişkilerinde yapıcı bir safhaya hazırlanılıyor. ABD tarafından hazırlanan ve ikili ticaret hacminin 100 milyar dolara çıkarılmasını öngören  serbest ticaret anlaşması paketinin Türkiye’ye arz edilecek

teklif ‘te serbest ticaret anlaşması ile Patriot’lar var

ABD’nin, Türkiye ile ticaret hacmini 100 milyar dolara ulaştıracak serbest ticaret anlaşması beklenir. ABD’nin yeni Ankara Büyükelçisi sözlü olarak bu teklifi sundu. türkiyeye yazılı olarak sunulacak. Başlıklar arasında F-35’lerin satışı, çelik ve alüminyum vergileri, serbest ticaret anlaşması ile Patriot’lar var.

ABD’nin yeni Ankara Büyükelçisi Cumhurbaşkanlığı’nda  bu teklif  İLETTİ

ABD’nin yeni Ankara Büyükelçisi Satterfield’in geçen Cuma günü Cumhurbaşkanlığı’nda bu konu hakkında bilgilendirme yaptığı bildirildi . Konulan 100 milyar dolarlık hedef üzerinde yapılan çalışmalar kapsamında ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, bu ay başında Türkiye’ye gelip Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile görüştü.

ABD’Lİ SENATÖR: ABD İÇİN TÜRKİYE’Yİ GERİ KAZANDIRMAK ÖNEMLİ

ABD’li Senatör Graham, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’la New York’ta gerçekleştirdiği görüşmede, “Türkiye’yi F-35 programına geri kazandırmanın önemli olduğu kanaatindeyim. Belki, Türkiye ile serbest ticaret anlaşması bile olabilir” belirti .

Bu teklif tartışmak için TRUMP  ERDOĞAN İLE GÖRÜŞECEK

diğer bir bakıştan  Başkan Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında bir görüşme yapılmasına ilişkin mutabakata varıldığı ve görüşme için planlamaların yapıldığı bekleniyor.

kaynak : sözcü

daha : Fransa, ve İngiltere Aramco saldırısından İran’ı sorumlu tuttu

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0