Avrasya Üniversitesi kampüsünde yangın

Avrasya Üniversitesi kampüsünde yangın

Trabzon'un Yomra ilçesinde, Avrasya Üniversitesinin yerleşkesinde yangın çıktı. Alınan bilgiye göre, kentte özel eğitim veren üniversitenin Yomra ilç

Son araştırma: Ölüm riskini düşüren ideal uyku süresi
Birinci Dünya Savaşı: Kuzey Kore’nin Füze Üsleri Çok Edici Eydu Görüntülerinde Ortaya Çıktı
Türk askeri heyeti, Rusya’daki görüşmeleri tamamladı

Trabzon’un Yomra ilçesinde, Avrasya Üniversitesinin yerleşkesinde yangın çıktı.
Alınan bilgiye göre, kentte özel eğitim veren üniversitenin Yomra ilçesindeki yerleşkesinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

şimdeye kadar ve İhbar üzerine göre , olay yerine güvenlik ve itfaiye ekipleri sevk ediyor.

Yomra ilçesi, Sancak Mahallesi, Hükümet Caddesi’nde yer alan Avrasya Üniversitesi’nin kantin ve mutfak bölümünde saat 09.00 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Alevler bir anda yalıtım kaplı olan yerleşke binasının dış cephesini sardı. Yangın sırasında derste olan öğrenciler, akademisyenler ve çalışanlar yangın butonuna basılıp alarm verilmesiyle tahliye edilirken, olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi .


herhangi bir can kaybı ve zehirlenme söz konusu olmayışıdır
Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, yangının söndürüldüğünü belirterek, “Üniversitenin Yomra yerleşkesindeki mutfak ve kantinin yer aldığı bölümde yangın başladı. Nedeni henüz belli değil, elektrik kontağı kaynaklı olabilir. Yangın, binanın dış cephesinin de izolasyon malzemesi olduğu için hızla büyüdü. O sırada derste olan öğrenciler ve binadakiler hemen tahliye edildi. Olayın sevindirici yanı, herhangi bir can kaybı ve zehirlenme söz konusu olmayışıdır .

COMMENTS

WORDPRESS: 0