Bakan Albayrak’tan Türkiye-ABD ilişkileriyle ilgili açıklama

Bakan Albayrak’tan Türkiye-ABD ilişkileriyle ilgili açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD'de TAİK ile ATC tarafından düzenlenen 37. Ortak Yıllık Konferansı gala yemeğinde iş insanları ile bir aray

Türkiye’deki yatırım risklerini tartışan Riyad ‘da bir forum
15 Temmuz darbesi neden oldu? Darbenin destekçileri var mı?
TOKİ ‘nin ikinci indirim kampanyası başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ABD’de TAİK ile ATC tarafından düzenlenen 37. Ortak Yıllık Konferansı gala yemeğinde iş insanları ile bir araya geldi.

ABD ziyaretine ilişkin Twitter’dan bilgi veren Albayrak, ​”Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) ile Amerikan-Türk Konseyi (ATC) tarafından düzenlenen 37. Ortak Yıllık Konferansı gala yemeğinde iş insanları ile bir araya geldik.

Türkiye-ABD ekonomik ilişkileri ikili ilişkilerimizin motoru olmalı, geleneksel ortaklığımız kadar güçlü olmalıdır.” dedi.

Bakan Albayrak, twitter hesabından yazdığı mesajda “Türkiye-ABD İş Konseyi (TAİK) ile Amerikan-Türk Konseyi (ATC) tarafından düzenlenen 37. Ortak Yıllık Konferansı gala yemeğinde iş insanları ile bir araya geldik. Türkiye-ABD ekonomik ilişkileri ikili ilişkilerimizin motoru olmalı, geleneksel ortaklığımız kadar güçlü olmalıdır” ifadesini kullandı.

TRUMP İLE DE GÖRÜŞTÜ

IMF-Dünya Bankası ve G-20 toplantıları kapsamında ABD’de bulunan Bakan Albayrak, ABD Başkanı Donald Trump ile de görüştü. Görüşmede  S-400 ikili ticaret ve bölgesel konularda işbirliği ele alındı. Albayrak, bu sabah saatlerinde Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Washington’da,  Hazine Bakanı Steve Mnuchin ve Kıdemli Başdanışman Jared Kushner  ile, işbirliğimizi artırmaya yönelik adımları görüştüğümüz toplantılar sırasında, ABD Başkanı Donald Trump tarafından kabul edildik.

source http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/bakan-albayraktan-abdde-carpici-sozler-41184529

COMMENTS

WORDPRESS: 0