Beyaz Saray yalan haber iddialarının faturasını kesti

Beyaz Saray yalan haber iddialarının faturasını kesti

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump'ın "yalan haberler" olarak nitelediği New York Times (NYT) ve Washington Post'un abonelikler

​Netanyahu'dan gazete sahibine tehdit: Seninle uğraşmak hayatımın…
بختام قمة الرياض…تصريحات هامة من السعودية حول الأزمة الخليجية
5 gündür aranıyorlar

Beyaz Saray, ABD Başkanı Donald Trump’ın “yalan haberler” olarak nitelediği New York Times (NYT) ve Washington Post’un aboneliklerini sonlandıracaklarını açıkladı.

Abonelikler yenilenmeyecek

Beyaz Saray Sözcüsü Stephanie Grisham, Amerikan basınına yaptığı açıklamada NYT ve Washington Post’un aboneliklerinin yenilenmeyerek, sonlandırılacağını belirtti.

Yalan haber yapıyorlar

  • ABD Başkanı Trump, dün Fox televizyonunda konuk olduğu bir programda, NYT ve Washington Post için “Onları Beyaz Saray’ın içinde istemiyoruz. Belki onların aboneliklerini sonlandırırız, onlar yalan haber yapıyorlar.” yorumunda bulunmuştu. Trump, sık sık CNN, NYT, Washington Post gibi anaakım basın kuruluşlarını “yalan haberler” yapmakla ve kendisine saldırmakla suçluyor.

OYNAT 00:46

Amerikan haber kanalının ‘Barış Pınarı’ yalanı Trump’ı bile isyan ettirdi

ABD merkezli televizyon kanalı ABC News, Barış Pınarı Harekatı hakkında skandal bir dezenformasyona imza attı. ABC News, Amerikan ordusunun gerçekleştirdiği askeri tatbikatı ‘TSK, Suriye’de Kürtleri katlediyor’ diye paylaştı. ABD Başkanı Trump söz konusu haber için ‘Tam bir rezalet’ ifadelerini kullandı.