CHP'li Ekrem İmamoğlu, İBB Meclisi'nin park, yeşil alan ve deprem toplanma alanı kararlarını veto…

CHP'li Ekrem İmamoğlu, İBB Meclisi'nin park, yeşil alan ve deprem toplanma alanı kararlarını veto…

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ekim ve kasım ayı meclis toplantılarında, AK Parti'li meclis üye

Erdoğan: Efforts to solve S-400 row with US to continue until April
ABD Bağdadi'nin cesedini Usame Bin Ladin gibi denize gömmüş
NATO, Doğu Akdeniz ve Türkiye’nin çıkarları

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin ekim ve kasım ayı meclis toplantılarında, AK Parti’li meclis üyelerinin verdikleri, aralarında daha önce mahkeme kararıyla satışı iptal edilen Levent’teki İETT garajının yeşil alana çevrilmesine ilişkin maddenin de yer aldığı mülkiyeti İBB’ye ait bazı parsellerin park, yeşil alan ve deprem toplanma alanı ilan edilmesine ilişkin teklif, kabul edilmişti.

Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu kararları veto ederek, tekrar görüşülmek üzere Meclis’e gönderdi.

OYNAT

Ekrem İmamoğlu zam üstüne zam yaptı: İBB’de neler oluyor?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturur oturmaz 5 bin işçiyi kovan Ekrem İmamoğlu, seçim öncesi vaatlerini yerine getirmediği gibi 10 gün içinde ulaşımdan suya otoparktan bisiklet kiralamaya kadar birçok hizmete de zam yaptı.

İBB Meclisi’nin aralık ayı gündeminde yer alan Başkanlık teklifindeki maddeler şöyle:

  • “Şişli-Esenler-Kağıthane-Başakşehir-Eyüpsultan ve Beşiktaş ilçelerinde bulunan muhtelif parsellerin park alanına alınmasına ilişkin, 17.10.2019 tarih ve 702 sayılı Meclis kararı.
  • Başakşehir ve Tuzla ilçeleri muhtelif ada ve parselde bulunan taşınmazların, park, yol, deprem ve toplanma alanı olarak plan değişikliği yapılmasına ilişkin, 17.10.2019 tarih ve 703 sayılı Meclis kararı.
  • Muhtelif ilçelerde bulunan taşınmazlara ilişkin devir ve tahsis işlemlerine ilişkin (12 dosya) 27.11.2019 tarih ve 934 sayılı Meclis kararı.”
Ekrem İmamoğlu Fransa'da Türkiyeyi şikayet edip, HDP'yi savundu

OYNAT 00:00

Ekrem İmamoğlu Fransa’da Türkiyeyi şikayet edip, HDP’yi savundu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fransa’nın Strasburg kentinde düzenlenen Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada görevden alınan HDP’li belediye başkanlarını savundu, İmamoğlu Türkiye’yi ise Avrupa’ya şikayet etti.