Diriliş Ertuğrul

     Kahraman'ın yaşamının hikayesi, Qayi kabilesinin lideri Artagarl bin Süleyman Şahı, Osmanlı'nın kurucusu olan Osmanlı Kurucusu Othman I'in babası

Aşk Mı Dolar Mı?
Endonezya Başımız Sağ Olsun
Juan Antonio Pizzi, Kuzey Kore’ye karşı Suudi Arabistan’ın açılışı hakkında iyimser

     Kahraman’ın yaşamının hikayesi, Qayi kabilesinin lideri Artagarl bin Süleyman Şahı, Osmanlı’nın kurucusu olan Osmanlı Kurucusu Othman I’in babası ve Müslüman Oğuz (Türkmen) Türklerinden biridir (656 AH 1258 AH / 726 AH 1326 AD). ).

     Türk dizisi “Diriliş Ertuğrul”, geçtiğimiz Kasım ayında Türk medyasında en etkileşimli medyaları elde edebildi ve Türkiye’de izleyenlerin yüzdesini yaşamaya devam etti.

     Serinin beşinci sezonu geçtiğimiz ay, yeni sezonun ilk bölümünden bu yana en yüksek görüntüleme oranlarıyla, geçen ay da saat şirketlerine göre başladı ve bu da medyanın da konuşması oldu.

     “Diriliş Ertuğrul” dizisi, görüntüleme oranlarını ölçmek için Total, AB ve ABC1 ölçeğine göre en yüksek görüntüleme oranlarına ulaşmaya devam ediyor.

     Geçtiğimiz Çarşamba günü sunulan son bölümde Ertuğrul, oğlunun “Gunduz” adlı savcılığını masum suçlamalarla çözmeyi başararak yargının önündeki masumiyetini, kuzeybatı Anadolu’daki “Söğüt” adlı bölge egemenliği sırasında kendisine uyarlanmış olan makinelemelerin üstesinden gelmeyi başardı.

     “Diriliş Ertuğrul” serisinin 85’in üzerinde ülkede yayınlandığı ve önceki sezonlarda yaklaşık 3 milyar insanın izlediği dikkat çekicidir. Güncel akım sonuncusu olan “Diriliş Osman Gazi” adlı yeni bir dizide başlıyor.