Endonezya’da Sel Felaketi

Endonezya’da Sel Felaketi

Endonezya'nın Papua eyaletinde meydana gelen selde, 70 kişinin öldüğü bildirildi . Endonezya'nın Papua eyaletinde meydana gelen sel felaketinde ölü s

Cemal Kaşıkçı Cinayetinde Bakalım Milyar Dolarlar Mı Yoksa Adalet Mi Kazanacak!!
Türk Seddi Dünyanın En Uzun Üçüncü Seddi
Çankırı’nın Yapraklı ilçesinde bu skandal için Milli Eğitim Bakanlığı hemen harekete geçti
Endonezya’nın Papua eyaletinde meydana gelen selde, 70 kişinin öldüğü bildirildi .

Endonezya’nın Papua eyaletinde meydana gelen sel felaketinde ölü sayısı 70’e yükseldi. Yetkililer sel felaketi nedeniyle şu ana kadar 3 binden fazla kişinin bölgeden tahliye edildiğini bildirdi. Ocak ayında şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen heyelanlarda 68 kişi ölmüştü.

Endonezya’nın Papua eyaletinde meydana gelen selde, 70 kişinin öldüğü bildirildi. Papua eyaleti askeri yetkilileri, eyaletin başkenti Jayapura’da dün etkili olmaya başlayan şiddetli yağışların yol açtığı selde, 70 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Selden en çok etkilenen Jayapura’ya bağlı Sentani bölgesinde 63 kişinin öldüğünü aktaran yetkililer, Ampera bölgesinde de 7 kişinin öldüğü bilgisini paylaştı .

BİNDEN FAZLA KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

Yetkililer sel felaketi nedeniyle şu ana kadar 3 binden fazla kişinin bölgeden tahliye edildiğini bildirdi.
Ulusal Afet Yönetim Ajansı (BNPB) Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho da bölgedeki selde 59 yaralı olduğunu açıklamıştı. Güney Sulawesi eyaletinde, ocak ayında şiddetli yağışlar nedeniyle meydana gelen sel ve heyelanlarda 68 kişi ölmüştü.

Muson yağmurlarının etkisinde olan ve tropikal iklimin yaşandığı Endonezya’da, yıl genelinde aşırı yağışlar nedeniyle sıklıkla su baskını ve heyelan meydana geliyor.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0