Hong Kong yönetiminin tartışmalı yasa tasarısı

Hong Kong yönetiminin tartışmalı yasa tasarısı

Çin Hong Kong Özel İdari Bölge Baş Yöneticisi Carrie Lam, Hong Kong da eylemleri başlatan suçluların Çin'e iadesini kolaylaştıran yasa tasarısının g

FETÖ’nün sözde ‘Türkiye imamı’ yakalandı
Neden Turist sayısı gerilemeye devam ediyor ?
Sigara yasağı genişliyor Erdoğan açıkladı!

Çin Hong Kong Özel İdari Bölge Baş Yöneticisi Carrie Lam, Hong Kong da eylemleri başlatan suçluların Çin’e iadesini kolaylaştıran yasa tasarısının geri çekileceğini beirti .

Hong Kong dan : yasa tasarısının resmen geri çekilecek

Çin Hong Kong Özel İdari Bölge Baş Yöneticisi Carrie Lam, suçluların Çin’e geri vermesi kolaylaştıran yasa tasarısının resmen geri çekileceğini belirti .

Carrie Lam aşıklamasını şöyle gedi 

Çin Hong Kong Özel İdari Bölge Baş Yöneticisi Carrie Lam, “İki ay dan fazla süre dir protestolar devam etti. Vatandaşlar, basın mensupları ve polis şiddet olayları arasında kalarak yaralandılar. Havaalanları,istasyonlar ve  yollarda kaotik manzaralar yaşanmış. Kapanan ulaşım günlük yaşamı aksatmaya sepeb oldu. Geçtiğimiz iki ay boyunca meydana gelen olaylar  halkını şok etmiş .  çin  için çok endişeliyiz. Hepimiz mevcut çıkmaz ve huzursuz zamanlar dan bir çıkış yolu bulmayı umuyoruz” açkladı

daha : İstanbul’da yeni zam . BELTUR’da ve su’da

MSB duyurdu: Rusya’da S-400 eğitimi başladı

Hong Kong protestoları : Halkın gündeme getirdiği beş talebi

Lam  : soruşturma komisyonu kurduk.

Halkın gündeme getirdiği beş talebi hakkında cevapladıklarını deyen Carrie Lam , “İlk önce, tasarıyı askıya aldık ve geri çekileceğini açıkladık. İkincisi bir soruşturma komisyonu kurduk.

Hong Kong da bağımsız bir komite kuruldu

Eylemcilere yönelik polis şiddetinin soruşturulması nedeniyle  bağımsız bir komite kuruldu. Bulgular halka açıklanacak. Üçüncüsü protestoların ‘ayaklanma’ olarak adlandırılmasına bitirmesi . Dördüncüsü, tutuklanan protestoculara  çıkarılması, beşincisi siyasi reformların yeniden başlatılmasını talep ediyorduk.

Beş talebe verilen yanıtlarımız

Daha önce söylendiği  gibi, eğer bunu başarsak, yasal çerçevede, karşılıklı güven ve anlayışa elverişli bir toplumu ve  ortamda daha fazla kutuplaştırma dan görüşmeler yapılmalı. Beş talebe verilen yanıtlarımız, farklı kısıtlamalar ve koşullar dikkate alınarak yapılmıştır. Bunların toplumdaki insanların tüm şikayetlerini çözemeyeceğini kabul ediyorum” belirti .

Diyaloğu başlatmak için Lam dört eylem sundu

Diyaloğu başlatmak için dört eylem sunan Lam, ilk olarak hükümetin, halkın endişelerini tamamen gidermek için tasarıyı geri çekeceğini belirtti. İkinci soruşturma komisyonunun çalışmalarını destekleyeceklerini, üçüncü her kesimden, farklı duruş ve geçmişe sahip olan kişilerin görüşlerini almaya, toplumdaki gerginliğe çözüm arayamaya, dördüncüsü toplumun liderleri, uzmanları ve akademisyenlerinin sorunları bağımsız olarak incelemeleri, hükümete çözümler bulma konusunda tavsiyelerde bulunmaları konusunda davet edeceğini dedi .

kaynak : yenişafak

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0