İçişleri Bakanı  : 8 Bin Bekçi Daha Alacağız

İçişleri Bakanı : 8 Bin Bekçi Daha Alacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz gün 8 bin bekçi alımı daha olacağını söyledi. Peki bu açıklama nedir? 8 bin yeni alım mı olacak yoksa Baka

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
How the UAE’s Lobbying Instrument Works Abroad
ABD füze denemesi yaptı, dolar kritik seviyeyi aştı!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu geçtiğimiz gün 8 bin bekçi alımı daha olacağını söyledi. Peki bu açıklama nedir? 8 bin yeni alım mı olacak yoksa Bakan Soylu son alımı mı kastetti. 

Kağıthane’de muhtarlarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni bekçi alımı yapılacağını söyledi. Soylu, “8 bin bekçi daha alacağız. Bir taraftan sokaklarda güvenliği, asayişi, gecenin huzurunu bekçilerle sağlıyoruz.

Bunları merkezlerimizle, karakollarımızla entegre ederek bir mahallede bir semtte ne olduğunu, güvenlik ve asayiş konusunda hangi önlemleri alacağımızı takip eden yeni bir sistem ve anlayışı oluşturma anlamındaki irademizi ortaya koyuyoruz.” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ BUGÜN AYAKTA TUTAN ŞEY SANDIĞIN VE DEMOKRASİNİN VARLIĞIDIR”

Soylu, İstanbul ve Türkiye üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekerek, “İstanbul “İpek Yolu”nun kalbidir. İstanbul’u haritadan çıkarılırsa doğu doğuluğunu, batı da batılığını kaybeder. Ne doğunun ne de batının bir anlamı kalmaz.

Bu sebepledir ki hem ülkemize hem bu şehre yönelik hesaplar ve ülkemizin, milletimizin menfaatleri dışında birtakım gelişmeler yüzyıllardır devam etmektedir. Bugün yapılması gereken, buna karşı bir direnç ortaya koyabilmek ve bu direnci gerçekleştirebilmektir.

31 Aralık 2016 tarihinden itibaren İstanbul’da büyük bir terör olayı yaşanmadı. Biz bir mücadele ortaya koymaya çalışıyoruz ve her türlü riski de alıyoruz ve şu da bilinmelidir ki Türkiye’yi bugün ayakta tutan şey sandığın ve demokrasinin varlığıdır. Buna yönelik gerçekleşecek bir halel elbette ki hepimizi ve Türkiye’nin geleceğini ciddi bir şekilde sıkıntıya sokar” şeklinde konuştu.

Bakan Albayrak , İVME Finansman Paketi’ni açıkladı

“8 BİN BEKÇİ DAHA ALACAĞIZ”

Soylu, “Türkiye’de 21 binin üzerinde bekçi var ve bunların 4 bin 200’ü İstanbul’da ve 8 bin bekçi daha alacağız. Bir taraftan sokaklarda güvenliği, asayişi, gecenin huzurunu bekçilerle sağlıyoruz. Bunları merkezlerimizle, karakollarımızla entegre ederek bir mahallede bir semtte ne olduğunu, güvenlik ve asayiş konusunda hangi önlemleri alacağımızı takip eden yeni bir sistem ve anlayışı oluşturma anlamındaki irademizi ortaya koyuyoruz.

Bu yeni sistemi İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer büyük şehirlerimizde kullanmaya başlayacağız. İşlerimizi, hizmetlerimizi kolaylaştıracak, çağın gerekliliklerini karşılayacak uygulamalarımız olacak. Örneğin, uyuşturucu ile mücadeleyle ilgili cep telefonlarıyla kullanılabilecek bir mobil yazılım projesini hayata geçirdik.

Vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın mobil cihazlar üzerinden ihbarlarını çok rahat bir şekilde ortaya koyabilecekleri bir sistem oluşturduk” dedi.

COMMENTS

WORDPRESS: 0