Liverpool’a Çılgın Teklif! 2 Milyar Sterlin

Liverpool’a Çılgın Teklif! 2 Milyar Sterlin

Liverpool'a Şeyh Zayed'den çılgın teklif! İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Liverpool ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Ada basınında çıkan

LASK Linz Beşiktaş maçı
Sri Lanka’da cami ve Müslüman marketine saldırı !
Kurultay Yoksa Oy Yok

Liverpool’a Şeyh Zayed’den çılgın teklif!

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Liverpool ile ilgili flaş bir iddia ortaya atıldı. Ada basınında çıkan haberlere göre; Şeyh Khaled Bin Zayed Al Nehayan Liverpool’u satın almak için teklif yaptı.

Gerçekten çılgın teklif

2010 yılında 300 milyon sterline satılan Liverpool’u satın almak için Şeyh Khaled Bin Zayed Al Nehayan’ın 2 milyar sterlinlik bir teklif sunduğu ancak; Merseyside ekibinin bu teklife olumsuz yanıt verdiği öne sürüldü.

Liverpool teklifi reddetti

Öte yandan Şeyh Khaled Bin Zayed Al Nehayan’ın, Manchester City’nin sahibi olan Şeyh Mansur’un kuzeni olduğu da ifade edildi.

kasım 2010’da Boston Red Sox’ın da sahibi olan Fenway Sports Group tarafından satın alınan Liverpool, Arap sermayesinin gözdesi! Premier Lig’in son şampiyonu Manchester City’nin sahibi Sheik Mansour’un kuzeni olan Sheik Khaled Bin Zayed Al Nehayan, Liverpool’u satın almak içi 2 milyar sterlinlik teklif yaptı. 2010’da Liverpool’u 300 milyon sterline satın alan grup ise bu teklifi reddetti.

Daily Mail’de yer alan habere göre Sheikh Khaled Bin Zayed Al Nehayan ile Liverpool Başkanı Tom Werner, ABD’nin New York şehrinde bir araya geldi. Liverpool’un basın sözcüsü bu buluşmayı ‘tesadüfi’ ve ‘organize edilmemiş’ olarak nitelendirse de Liverpool’un hisseleri için görüşüldüğü kaydedildi.

Liverpool’un sahipleri bu teklifi kabul etseydi, futbol tarihinin en büyük satışı gerçekleştirilecekti. Bu alandaki rekor ise 2005 yılında 790 milyon sterlin ile Manchester United’ı satın alan Glazer ailesinde bulunuyor.

Denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan ve sektöründeki en büyük dört uluslararası şirketten biri olan KPMG’nin verilerine göre Manchester United, 2,93 milyar sterlinlik değeriyle Mayıs 2018 itibarıyla dünyanın en değerli kulübü.

Manchester United’ı 2,63 milyar sterlin ile Real Madrid, 2,5 milyar sterlinle Barcelona ve 2,3 milyar sterlinle Bayern Münih takip ediyor. Aynı tarihli verilere göre Liverpool’un değeri 1,42 milyar sterlin iken Manchester City’nin değeri 1,94 milyar sterlin.

Liverpool, Sheik Mansour’un kuzeninin 2 milyar euroluk satın alma teklifini reddetti!

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool, Manchester City’nin sahibi Sheik Mansour’un kuzeninin kulübü satın almak için yaptığı dev teklife olumsuz yanıt verdi.

İngiliz ekibi Liverpool’un sahibi olan Fenway Sports Group (FSG) yetkilileri, kulübü satın almak için teklif veren Sheik Khaled Bin Zayed Al Nehayan’ı reddetti.

Daily Mail’de yer alan habere göre Liverpool’u almak için 2 milyar euro (14 milyar TL) teklif eden Manchester City’nin sahibi Sheik Mansour’un kuzeni, yöneticilerden ret yanıtı aldı.

Haberin detayında; Abu Dabili Sheik Khaled Bin Zayed Al Nehayan’ın, kulübün sahipleriyle düzenli aralıklarla bir araya geldiği ve çeşitli görüşmeler gerçekleştirdiği aktarıldı. Ancak takımı elinde tutma konusunda ısrarcı olan FSG, Liverpool’un satılık olmadığını ifade etti.

Newer Post
Older Post

COMMENTS

WORDPRESS: 0