Merak edilen iOS 12 Türkler Onu Kabul eder mi?Apple Boykottan sonra    “

Merak edilen iOS 12 Türkler Onu Kabul eder mi?Apple Boykottan sonra “

Apple genellikle yeni işletim sistemlerini veya cihazlarını duyurma yolunda olduğu için, tüm ayrıntıları, sanki gerisini kendiniz keşfetmenizi istediğ

Annesi gözleri önünde öldürüldü
Münir Fikret Kızılok Türk Rock Müziği Sanatçısıdır
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez

Apple genellikle yeni işletim sistemlerini veya cihazlarını duyurma yolunda olduğu için, tüm ayrıntıları, sanki gerisini kendiniz keşfetmenizi istediği gibi açıklamıyor.

Apple’ın bir sonraki iOS 12 güncellemesini açıkladığı ve bazı yeni özellikler eklediği Apple Geliştirici Konferansı WWDC 2018’de yaşanan şey budur, ancak sistem, Apple’ın konferansta belirtmediği gizli özelliklerin varlığını deneyimledikten sonra keşfedilmiştir.

Bu yüzden, Apple’ın söylediği faydaları ve ayrıca iOS 12’de keşfedilen yenilerini toplamak için birkaç makale yayınlamaya karar verdik.

iOS 12 Beta 1 geliştiricilerin kullanımına sunuldu!

Apple etkinlik sırasında iOS 12 sürümünün yüzde 50’ye varan performans artışı sunacağını açıkladı. Bu nedenle iPhone X gibi yeni cihazların yanı sıra, eski iPhone modellerinin bu performans artışından nasibini alması bekleniyor.

iOS 12 Beta 1 sürümünü cihazınıza yükleyebilmeniz için tahmin edebileceğiniz gibi cihazınızın UDID kaydının yapılmış olması, yani bir geliştirici hesabına sahip olmanız gerekiyor. Ancak, geliştirici olmadan da yükleme yapmak mümkün.

Tek Dokunuşla Uygulamalar kapatmak (iPhone X)

Apple özelliği ekledi ve uygulamayı tek dokunuşla uygulama değiştirme ekranından tamamen kapatır. Sadece aşağıdan hızlıca aşağı doğru sürükleyin ve parmağınızı ekranın ortasında, uygulama değiştirici ekranı görünene kadar bir saniye duraklatın ve ardından uygulamayı kapatmak için yukarı sürükleyin.

iOS 12 Beta nasıl yüklenir?

iPhone veya iPad’iniz ile buraya tıklayarak gerekli adımları uyguladıktan sonra iOS 12 geliştirici profilini cihazınıza yükleyebilir ve geliştirici hesabınız olmadan iOS 12’yi test edebilirsiniz. Geliştiriciler için yayınlanan Beta sürümlerinde, son kullanıcı olarak ciddi hatalar ile karşı karşıya kalabileceğinizi ve bu nedenle ShiftDelete.Net olarak sorumluluk kabul etmediğimizi hatırlatmak isteriz.

iOS 12 bazı özellikleri

Her yıl 1 trilyon fotoğrafınçekildiği iPhone’ların Fotoğraflar özelliği için gelen yeni arama yetenekleri de büyük kolaylık vadediyor. Daha yazmaya başlarken arama önerileri sunacak özellik yer, kategori, kişi, etkinlik gibi kategorilerde aradığınız fotoğrafları anında bulmanıza yardımcı olacak. Fotoğraflarınızı indeksleyecek olan makine öğrenimi burada büyük sorumluluk üstlenecek.

Siri ile sunulacak bir yenilik ise Kısayollar. Her ay 10 milyar talebin geldiği akıllı asistana artık her uygulamadan hızlı aksiyonlar ekleyebileceksiniz. Özel cümleler ile ilişkilendirdiğiniz bir uygulamaya bağlı olarak Siri sizi doğrudan bu uygulamaya yönlendirebilecek.

Yeni uygulamalardan birisi de Apple News. Bu uygulama ile haberler, ve hisse bilgilerini anbean takip edebileceksiniz.

Bildirimler için yenilikler!

Rahatsız Etme (Do Not Disturb) özelliği de geliştirilerek artık geceleri kullanıcıların rahatsız olmamasını sağlayacak bir hal alıyor. Bildirimlerle rahatsız edilmemeniz ve telefonunuzun ışığının dikkatinizi dağıtmaması için ekranın tamamen karanlık bir moda bürünmesi sağlanıyor. Kısacası Always-On Screen özelliği sonunda gelmiş durumda.

iOS 12 hangi cihazları destekliyor?

Geliştiriciler için ilk Beta sürümü yayınlanan ve Eylül ayında son kullanıcı ile buluşması planlanan iOS 12 sürümünü destekleyen cihazlar şu şekilde;

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X

COMMENTS

WORDPRESS: 0