Sonuna Kadar Akşener

Sonuna Kadar Akşener

Meral Akşener kimdir?        Meral Akşener (d. 18 Temmuz 1956; Gündoğdu, İzmit), Türk tarihçi ve siyasetçi, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan

Tom Cruise: Televizyonunuzun ayarını hemen düzeltin
Türkiye, AB parlamentosunun Guaido hareketini kınadı, Venezuela’da iç savaşa yol açabileceğini söyledi
Kurban Bayramı

Meral Akşener kimdir?

       Meral Akşener (d. 18 Temmuz 1956; Gündoğdu, İzmit), Türk tarihçi ve siyasetçi, eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve eski İçişleri Bakanı.

1995 ve 1999 Türkiye genel seçimlerinde Doğru Yol Partisi (DYP) milletvekili olarak meclise giren Akşener, 1996 ve 1997 yılları arasında Necmettin Erbakan tarafından kurulan koalisyon hükümeti’nde İçişleri Bakanlığı görevini sürdürmüştür.

 

2007, 2011 ve Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) milletvekili olarak meclise girmiştir. Kasım 2015 genel seçimlerinde partisinden milletvekili adayı gösterilmemiştir.

Siyasal hayatı nasıl geçti?

 

     İçişleri Bakanlığı.

AKP’nin kuruluş aşamasında yer alması.
Milliyetçi Hareket Partisi..

MHP genel başkanlık adaylığı ve ihracı.

Meral Akşener, 1980 yılından beri Makine Mühendisi Tuncer Akşener ile evlidir ve Fatih Akşener (d. 1984) adında bir oğlu vardır.

Meral Akşener, Türkiye’de hiçbir liderin yapamadığını yapmıştır.

        Olağanüstü kurultay ile teşkilatlara güven tazeleme fırsatı verildiğini söyleyen Başkan Vekili Aksoy, “Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Merkezince seçim sonuçlarının değerlendirilmesi amacıyla başkanlık divanı, kurucular kurulu üyeleri, milletvekilleri ve il başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen Afyon çalıştayı sonunda partimizin kurucu lideri Sayın Meral Akşener, Türkiye’de hiçbir liderin yapamadığını yapmıştır.

Bütün sorumluluğu üstlenerek parti tüzüğüne göre genel başkan yetkisini kullanarak olağanüstü Kurultay kararı almış ve teşkilatlara güven tazeleme fırsatı vermiştir” diye konuştu.

 

Meral hanım türkiyenin siyasetinde önemli bir isim.

Akşener istifası nedeni:

Akşener’in istifa çıkışındaki asıl sebebin ise MHP tarafından yapılan FETÖ ile ilgili soruşturma olduğu da iddia edildi. MHP’nin başlattığı hukuki sürecin giderek derinleştiği belirtildi.

Meral Akşener’in kuracağı yeni partinin ismi;

   ‘Merkez Demokrat Parti’Yeni partinin MHP’nin devamı olmayacağını kaydeden Aydın, “Toplumun her kesiminden insan olacak” dedi. Aydın, partinin kurucular kurulunda kendi dallarında tanınmış ama siyasette yeni isimlerin yer alacağını söyledi. Aydın, yeni partinin adı ile ilgili olarak da “Merkez Demokrat Parti” üzerinde çalıştıklarını söyledi.

“Sonuna kadar Meral Akşener ile olacağımızı kamuoyuna duyurulur, tek bir cümleyle liderimiz Meral Akşener’e sensiz olmaz diyoruz”

             “Teşkilatlara güven tazeleme fırsatı verdi” Olağanüstü kurultay ile teşkilatlara güven tazeleme fırsatı verildiğini söyleyen Başkan Vekili Aksoy, “Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Merkezince seçim sonuçlarının değerlendirilmesi amacıyla başkanlık divanı, kurucular kurulu üyeleri, milletvekilleri ve il başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen Afyon çalıştayı sonunda partimizin kurucu lideri Sayın Meral Akşener, Türkiye’de hiçbir liderin yapamadığını yapmıştır.

Bütün sorumluluğu üstlenerek parti tüzüğüne göre genel başkan yetkisini kullanarak olağanüstü Kurultay kararı almış ve teşkilatlara güven tazeleme fırsatı vermiştir” diye konuştu.

8 aylık bir parti olmalarına rağmen kısa sürede 43 milletvekili çıkardıklarını ifade eden Aksoy, “İYİ Parti olarak 8 ay gibi kısa bir sürede, tüm engelleme, karartma ve iftiralara rağmen hem parti kuracak hem de seçime girecek bir güce ulaşmıştır.

Bu kısa süre içerisinde 43 milletvekili çıkararak verilen emekler taçlandırılmıştır. Bu kısa süre içerisinde 43 milletvekili çıkararak verilen emekler taçlandırılmıştır.

Ancak hedeflenen tam olarak yakalanamadığı için liderimiz Sayın Meral Akşener, bu bile yeterli görmeyerek seçim sürecinde yaşanan, hepimizin de payı olan tüm olumsuzlukları hiç kimseyi suçlamadan başkalarında suç aramadan tüm sorumlulukları üstlenmiştir.

Bu Türkiye siyasi tarihinde ilktir. Bu anlamda cesurca bir adım atarak güven tazelemek, yeni ve daha iyi hedeflere koşmak için kongre kararı almıştır. 23.07.2018 tarihinde Başkanlık Divanı kararıyla olağanüstü kurultay başlamış ve bir ay içerisinde kurultayın gerçekleşeceği anlaşılmıştır. Bu aldığı cesur bir karardır.

Sonuna kadar Meral Akşener ile olacağımızı kamuoyuna duyurulur, tek bir cümleyle liderimiz Meral Akşener’e sensiz olmaz diyoruz” şeklinde ifade etti.

COMMENTS

WORDPRESS: 0