UEFA Avrupa Ligi 3

UEFA Avrupa Ligi 3

UEFA Avrupa Ligi 3?  A Milli Futbol Takımı'nın da mücadele edeceği UEFA Avrupa Uluslar Ligi grupları belli oldu. Peki bu turnuva nedir ve statü nası

Milli Savunma Bakanlığı’ndan açıklaması
Jose Antonio Reyes yaşamını yitirdi
Eski UEFA Başkanı Michel Platini sorgusunun sonrası serbest bırakıldı

UEFA Avrupa Ligi 3?

 A Milli Futbol Takımı’nın da mücadele edeceği UEFA Avrupa Uluslar Ligi grupları belli oldu. Peki bu turnuva nedir ve statü nasıl?

A Milli Futbol Takımı’nın da mücadele edeceği UEFA Avrupa Uluslar Ligi grupları belli oldu. Peki bu turnuva nedir ve statü nasıl?

Formatı nasıl ?

   Birinci kümede 12, ikinci kümede 12, üçüncü kümede 15, dördüncü kümede 16 ülkenin milli takımları yer alıyor. Küme A ve B’de oluşturulan dört grupta üçer ülke mücadele ediyor.

Küme C’de bir grupta üç ülke, diğer üç grupta dörder ülke boy gösteriyor. Küme D’de bulunan dört grupta ise dörder ülke yer alıyor.UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 2018-19 sezonundan itibaren yeni bir döneme giriliyor. Değişikliklere yakından göz atıyoruz.

UEFA Şampiyonlar Ligi’nde format değişiyor mu?

   UEFA Şampiyonlar Ligi’nde 2018-19 sezonundan itibaren format değişiyor.

Avrupa’nın süper kulüplerinin yaptıkları uzun süreli lobiler sonucunda, ülkeler sıralamasında ilk dörtte yer alan liglerin dörder takımla grup aşamasında olması garantilendi. Peki bu durum diğer ligleri, özellikle de Süper Lig’i nasıl etkileyecek? Türkiye şampiyonu eleme oynamak zorunda kalacak mı?

Dünyanın en önemli kulüp futbol turnuvasında en az üç sezon boyunca devrede olacak yeni formatın detaylarına iniyoruz.

Şampiyonlar Ligi’ne kaç takım doğrudan katılacak?

   Yeni formatla birlikte toplam 26 takım, UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasına doğrudan katılım hakkı elde edecek.UEFA ülkeler sıralamasında ilk dört sırada yer alan İspanya, Almanya, İngiltere ve İtalya’daki ligleri ilk dört sırada tamamlayan toplam 16 takım,

Ülkeler sıralamasında beşinci ve altıncı sırada yer alan Fransa ve Rusya’daki liglerde ilk iki sırayı alan toplam 4 takım,Ülkeler sıralamasında 7 ile 10. sıralar arasında yer alan Portekiz, Ukrayna, Belçika ve Türkiye’deki liglerde şampiyon olan toplam 4 takım,Ve UEFA Şampiyonlar Ligi ile UEFA Avrupa Ligi’nin son şampiyonu 2 takım, turnuvanın grup aşamasına doğrudan katılma hakkına sahip olacaklar. Kalan 6 takım ise eleme turları neticesinde belirlenecek.

UEFA Avrupa Ligi’nde Beşiktaş ve Başakşehir’in rakipleri belli oldu.

    Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Medipol Başakşehir’in muhtemel rakibi Aberdeen – Burnley eşleşmesinin galibi olurken, Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi’nde B36 Torshavn engelini geçerse LASK – Lillestrom eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

İsviçre’nin Nyon kentinde düzenlenen kura çekiminde Fenerbahçe’nin rakibi belli oldu. Fenerbahçe, Portekiz’in Benfica takımıyla eşleşti. Şampiyonlar Ligi’ne 3. ön eleme turundan katılacak Fenerbahçe ilk karşılaşmayı deplasmanda oynayacak. Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Medipol Başakşehir’in muhtemel rakibi Aberdeen – Burnley eşleşmesinin galibi olurken, Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi’nde B36 Torshavn engelini geçerse LASK – Lillestrom eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak.

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda ilk maçlar 7-8 Ağustos, rövanşları 14 Ağustos, Avrupa Ligi’nde ise ilk maçlar 9 Ağustos, rövanşları ise 16 Ağustos’ta oynanacak.


COMMENTS

WORDPRESS: 0